| IngerCazator a întrebat:

Fac niste cursuri de modeling si maine am o prezentare la cara trebuie sa avem 3 tinute. Sprt elegant si casua.
La elegant imi este totul clar, rochie cu o pereche de tocuri.
Dar nu stiu daca la sport as putea sa-mi iau o pereche de pantaloni scurti cu un tricou ceva si o pereche de tenisi.
Iar la casual nu am chiar nici o idee... Ma gandeam la o pereche de pantaloni negri cu o bluzita mai "serioasa" sa zic asa si cu niste tocuri mai micute de vreo 8 cm sau poate sandalute.
Va rog sa ma ajutati happy

2 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Pe langa geaca de piele, clasicii jeansi skinny si tricourile basic, exista cateva piese vestimentare care iti garanteaza obtinerea unei tinute casual perfecte.
Blugii rupti, cu un croi skinny sau boyfriend, te ajuta sa obtii cele mai neconventionale tinute casual. Imbraca jeansii cu aspect uzat, de inspiratie masculina cu o camasa din denim si o jacheta din piele. Pentru un plus de rafinament, nu uita sa iti accesorizezi tinuta casual cu un colier statement pretios, care te ajuta de asemenea sa iti pui in valoare feminitatea.Atunci cand porti blugii rupti in outfit-uri casual, nu incarca foarte mult look-ul cu topuri cu printuri supradimensionate sau croiuri foarte complicate. Uneori, mai putin inseamna mai mult, asa ca lasa blugii rupti sa fie vedeta outfit-ului tau.

| metinmetin4 a răspuns:

La casual poti sa iei o pereche de pantaloni foarte lejeri si cu o bluzita mai serioasa si cu niste sandale, nu tocuri.
La sport poti sa-ti iei o pereche de colanti si cu un maiou si cu niste tenesi.