| Shateen a întrebat:

. Deci. Funda. Maine ma duc la teatru big grin Si nu stiu cu ce sa ma imbrac. Ma gandeam la o pereche de blugi gri rupti rauu. o bluzita mov peste fund, o jeaca` roz de piele si o pereche de tenisi roz. E bine? Makar spuneti-mi ce sa`mi iau pe mine elegant sau comod laughing? Byee love struck

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Parerea mea este sa iti iei ceva comod, dar care te si reprezinta. Fi tu insuti nu trebuie sa te schimib doar pentru ca mergi la teatru. laughing In mare e bine cum te-ai gandit sa te imbraci (sau cel putin din punctul meu de vedere), dar cred ca ai putin cam mult roz pe tine. Poti sa inlocuiesti geaca de piele cu un hanorac gri, sau chiar o alta geaca de alta culoare(preferabil neagra). Si eventual in loc de tenesi( care sunt tot roz) ori alegi altii de alta culoare sau ii poti inlocuii cu niste balerini. Distractie placuta!kiss

8 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Următorul text este în ideea că nu te duci la teatrul de păpuşi sau ceva foarte copilăresc, ci la un teatru normal.
Indiferent cum îţi place să te îmbraci, pentru o seară la teatru trebuie să adopţi un stil mai elegant. Nu rochie de bal, evident, dar nici blugi tăiaţi cum vrei tu. Tenişi...nu! La teatru, în mod expres, nu te îmbraci cu culori stridente (printre alte explicaţii este şi aceea că-i poate distrage pe actori) sau care ies tare în evidenţă. Teatrul este un exerciţiu cultural. Eu în locul tău m-aş îmbrăca cu pantaloni/fustă (nu foarte scurtă!) din textil, culoarea neagră, bleumarin, mov sau, din contră, bej, grej, sau olive. În funcţie de cât de cald este, poţi opta pentru ciorapi subţiri sau mai groşi (în cazul fustei). În partea de sus poţi purta orice top, ţinând cont de precizările de mai sus: fără sclipici excesiv, de o culoare neutră, fără să arate strident ci mai degrabă finuţ, feminin. La gât poţi purta un lănţişor de aur sau argint, ceva la fel finuţ. Aici e locul în care poţi purta lanţişorul primit cadou de la părinţi. Dacă vrei ceva mai excentric, te înţeleg, şi atunci uite, poţi purta nişte pantofi mai coloraţi, dar tot eleganţi, cu toc, eventual de lac. Trebuie să-ţi asortezi şi o poşetă / plic, la fel, elegantă. Nu-mi dau seama ce vârstă ai, dar dacă eşti foarte tinerică, atunci poţi purta şi o gentuţă mai puţin pretenţioasă. Machiajul de seară, clasic sau natural.
Chiar dacă stilul tău de zi cu zi e diferit, trebuie să respecţi, prin ţinută, teatrul, opera, opereta etc. Trebuie să înveţi să fii şi elegantă atunci când ocazia o cere. Succes şi să te bucuri de o piesă reuşită!

| loricel a răspuns:

Blugii rupti nu mi se par o alegere buna pentru o iesire la teatru,dar daca asa te simti tu bine, e ok. Dupa parerea mea, nu prea se impaca rozul si movul.

| purple_7366 a răspuns:

:))) pfff deci moda la tine nu e sub pamant:))) uite cum se intampla. nu esti pitipoanca:) roz e o culoare draguta al fel si mov:) trebuie doar sa primesti niste pareri.
1 nu purta roz cu mov.niciodata:) culorile astea nu se potrivesc si si cand o fac se intampla rar.
daca nu ai alta geaca.schimba bluza:) una alba sau neagra, sau peach( roz spre portocaliu) sau turcuaz. cine stie:) poate chiar e draguta geaca cu toate ca e roz.si pentru tipa/tipul care a zis ca pentru tine moda e sub pamant:) totul se invata:) 1 nu poate sa iti dea o poza unde e o tipa imbracata elegant/ office:) cand tu zici ca porti tenisi. e logic ca asa ceva nu e pentru varsta ta:) eu zic ca incerci casual:) blugii rupti inca se poarta:)
gen: http://img2.timeinc.net/......conrad.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......uff_08.jpg
ce as sugera eu:) lasa tenisi.lasa blugii si schimba bluza:) geaca o poti lasa...pentru ca mov cu roz nu merge nu are rost sa schimbi 2 componente din tinuta ( tenisii si geaca. care sunt roz pentru o bluza)si crede-ma ca stiu ce vorbesc:)) nu sunt chiar asa de noua in domeniul asta:)) oricum faza aia cu e moda la pamant ma distrat:)) cred ca e invers=))) cum sa pui asa o poza:)) chestia aia e de babe :))
oricum:) eu mi-am spus parerea, sper sa te ajute

| shnako a răspuns:

Draga mea, moda pentru tine e total sub pamant. In primul rand, blugi gri rupti rau, geaca de piele roz si tenisi roz arata clar ca esti pitipoanca.

Ca sa simplific lucrurile:
Asa nu: http://193.33.154.91/files/uploads/editor/image/pitzi%20la%20tzara.jpg
Asa da: http://4.bp.blogspot.com/......ezatu3.jpg
Sau poti alege o rochie de seara. In orice caz, nu roz.

| PeStraziGoale a răspuns:

Foarte tare love struck
O sa arati suuuper.

| jhonny999 a răspuns:

Teatru= Eleganta.Dac ai merge la discoteca ar merge tinuta pe care ai ales-o.

| BlackMagicx3 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi comodbig grinE buna si combinatia tabig grinDar scoate geaca aia rozhappyAr fi mai bine daca ar fi una neagra

| Shateen explică:

Deci. am fost.mi-am luat blugi rupti laughing O bluza neagra.o vestuta scurta de blugi.si o pereche de cizme peste genunchi tot din blugi. Si.nu ma puteam duce in rochie de seara rolling on the floor Toata lumea se uita ca dracu. straight face