| Erika_Szekely_1993 a întrebat:

Buna fetele.

Imi puteti spune un remediu natural, sau chiar si cosmetice, pentru. caderea parului?

As prefera un raspuns din propria experienta si cu rezultate vizibile!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Nu trebuie sa fii fata ca sa te preocupe caderea parului, eu nu sunt fata si ma preocupa chestia asta, pentru ca nu vreau sa ajung la 20 si ceva de ani si sa fiu chel, deci am si eu un remediu pentru asta, poti sa iti faci o masca de par din urmatoarele : 2 linguri de ulei de masline, o lingura de miere, 1 ou ( albus + galbenus ) si aproximativ 1/2 lingura de ulei de ricin (sau mai putin daca nu iti ajunge ). Se amesteca toate ingredientele si se aplica pe par, se acopera cu ceva si dupa 2 ore se spala cu apa calduta si apoi cu un sampon, acesta masca se face o data pe saptamana sau maxim de doua ori pe saptamana pentru rezultate vizibile. Rezultatele vizibile sunt dupa cateva saptamani sau poate chiar si luni, nu imediat dupa prima utilizare. Bafta!

1 răspuns:
| Pop_Oana_1998 a răspuns:

Buna eu sunt Oana! Am avut un mic caz si um accident cu vrema de epilare pe sprancene. Ti-as recomanda sa te duci la o farmacie si sa ceri o sticluta de ulei de ricin pentru par care se mai aplica si la unghii si piele. Cu acel ulei cand parul va fi umed dupa baie poti sa iti masezi scalpul si parul in avelasi timp pentru 5-10 min. Si dupa ce e masat foarte bine clatesti si parul umed il lasi liber peste noapte pentru uscara lu naturala. Repeta asta timp de 2 ori pe sapt. Cam 2 sap. Sper ca te-am ajutat! Funda?