| Camelia_8424 a întrebat:

Fetele, voi cu ce va epilati la subrat? pentru cea mai buna solutie funditahappyfara glume proaste pls

14 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

cu epilatorul

| yellowalien a răspuns:

Cu penseta (sau epilator electric) si lama de ras, alternativ. Daca alternezi aceste 2 moduri de epilare eviti sa-ti creasca fire pe sub piele si nici nu ingrosi firul de par.

| rosto a răspuns:

Cu epilatorul ma fac. nu am mai bagat lama de cel putin 5 ani si se simte foarte tare diferenta. cred ca am mai putin par la axila decat atunci cand a inceput sa "rasara"

| IrinaAndreea a răspuns:

Cu epilatorul si cand ma grabesc foarte tare cu lama.

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu trebuie sa va temeti asa tare de epilator, ca nu se intampla nimic rau. Ce-i drept ca doare destul de tare la inceput, dar pana la urma va obisnuiti cu senzatia. Eu prefer sa ma doara putin atunci pe moment, decat sa fiu nevoita sa ma rad zilnic. straight face

| Sara2 a răspuns:

Foloseste bigul, nu ai alta sansa

| Marutza a răspuns:

Buna! Eu cu epilatorul si FOOOAARTEEE rar cu lama. Sa nu te temi de epilator, doare foarte putin, dar te obisnuiesti! Te faci mai rar cu epilatorul si plus ca lama iti ingroasa firul de par!

| aangelia a răspuns:

Cu epilatorul. cu bigul iti creste repede si raman in piele si se fac cateodata un fel de "noduli". doare ingrozitor. si cand il spargi iese puroi si un fir mare de par :-&

deci cel mai recomandat e cu epilatorul, chiar daca ustura, dupa o saptamana iti creste, fata de altelehee hee

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Cu bic.

| Quiss a răspuns:

Cu lama. Am epilator, dar totusi sa-l pun la subrat ma retine ceva. Creste repede dar asta e... Poate imi voi lua niste crema sau ceara rece.

| amaadina a răspuns:

De obicei cu crema depilatoare sau cu ceara big grin

| Smile_3473 a răspuns:

Inainte ma epilam cu bic. Dupa vreo 2-3 zile crestea par. Acum am inceput cu epilator si sunt foarte multumita.

| Diva_1037 a răspuns:

Cu zahar-cea mai buna metoda

| my_8716 a răspuns:

Serios si eu am o problema cu asta si nu stiu ce sa fac sad eu ma fac cu bigul dar e fte aiureacrying si mai am o problema acolooo e fte aiurea si nu stiu cum sa fac...am incercat cu aparatul dar doare extrem d tare...sh joscrying