| missunivers1604 a întrebat:

Buna fetele, vreau sa imi schimb lookul din satena sa ma fac blonda, dar am cateva nedumeriri poate ma puteti ajuta.O prietena mi-a spus ca dupa decolorare iti cresc mai multe fire albe (desi femeile in cazul asta nu s-ar mai vopsi), regulitatea cu care este spalat parul influenteaza culoarea? Adica eu ma spal pe cap la 2 zile in cazul asta iese culoarea? Devine aspru parul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Laura927 a răspuns:

Sa tinem cont de niste reguli
-de moment ce parul tau este decolorat, asta inseamna ca orice culoare ai fi avut in cap ar fi decolorata (ex. cand delorezi o bluza cu clor in cazul asta, o speli, culoarea revina la loc dupa spalare sau ramane delolorata bluza?)

Firele de par albe nu au nici o legatura cu vopseaua, firele de par albe sunt normale dupa o anumita varsta si nu influenteaza sub nici o forma culoarea/decolorarea parului

Da parul blond este dificil de ingrijit daca nu este culoarea naturala si originala.

Dupa ce decolorezi parul blond trebuie sa cumperi un sampon specia fie albastru fie mov in functie de tonul de blond pe care il ai...si o sa trebuiasca sa te speli o data pe saptamana cu acel sampon, in toate celelalte zile poti folosi samponul tau obisnuit.

Parul decolorat "acasa" cu un tub de decolorant de la supermarket o sa devina aspru si Orange sau galben pui sau mai rau verde si se va rupe si va deveni mai aspru decat matura bunicii...

sfatul meu, mergi la un salon daca tu esti satena si vrei sa te faci blonda...

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU e adevarat ce a zis prietena aia. Culoarea nu iese la spalat daca folosesti vopsea de par.

| tal4556 a răspuns:

Parul; nu devine aspru, culoarea o sa iasa treptat din el si cand iti creste parul arata ca
dracu