| Punpariucutinesicuviata a întrebat:

Buna,fetele o itrebare...as vrea sa imi schimb lookul,sa ma fa blonda si am inteles ca daca ma vopsesc imi vor creste fire albe de par(mie imi suna a minciuna),dar am zis sa fiu sigura,as vrea sa ma vpsesc, dar sunt in dubii ...intrebare,daca te speli des pe cap se duce mai repede vopseaua? adica trebuie sa ma duc mai curand din nou sa ma vopsesc? cat de tare arde parul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti apare niciun fir alb in cap. Gandeste-te ca sunt femei care se vopsesc datorita firelor albe aparute de la batranete. Adica de ce s-ar mai vopsi daca le-ar aparea mai multe?
Insa, vopseaua strica parul: ti-l despica, usuca, da senzatia de aspru. Plus, sunt sanse sa nu-ti placa cum iese si garantat dupa ceva vreme iti vei dori sa revii la culoarea naturala si probabil nu vei mai putea.
Mai mult, gandeste-te ca trebuie intretinut, vopsite radacinile, cumparate anumite sampoane sau spume de par ca sa nu mai fie asa aspru.
Eu m-as gandit foarte bine inainte sa-l vopsesc...

2 răspunsuri:
| BarnyTheKoala a răspuns:

1. Daca te vopsesti nu iti vor creste fire albe rolling on the floor
2. Daca te speli des pe cap, intr-adevar, se duce mai repede
3. Se poate ca decolorantul sa iti arda parul, mereu se intampla.
4. Ai grija (sper ca te duci la un salon)

| Grigorascu465 a răspuns:

1. Daca te decolorezi nu ti.se i.a vopseaua
2. Nu te ustura decât putin de tot!
3. Nu iti cresc fire albe... decât dacă ai acum șuvițe blonde și ti.le decoltează si pe alea vor fi mai albe dar doar atat!
Sper ca te.am ajutat!