| AvaMV a întrebat:

Bună, fetelor!
Am auzit de ceva timp de metoda epilării cu zahar, dar nu am încercat niciodată. As vrea sa aflu părerea mai multor persoane legat de eficienta și durerea (dacă este, iar din moment ce este prin smulgere, bănuiesc ca doare putin) acestei metode.
Va mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doare la fel de tare ca cea clasica cu ceara, de fapt la mine nu doare cine știe ce, oricum fiecare persoana percepe diferit durerea.
Este buna, dar trebuie sa știi cum sa Pregătești ala și sa capeți putina îndemânare, avantajul e ca e foarte ieftină.
Caută pe YouTube "sugaring wax" sau ceva de genul, nu pot pune link acum, găsești o grămada de tutoriale.