| AvaMV a întrebat:

Prin această întrebare, apelez la ajutorul fetelor.
Peste puțin timp urmează să merg la mare și, din nefericire, exact în acea zi ar trebui să înceapă menstruația. Știu că cea mai bună variantă ar fi absorbantele OB, însă aș vrea să știu părerea mai multor persoane cu privire la eficiența lor și dacă m-aş putea baza în totalitate pe ele.
Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ele sunt eficiente si te poti baza pe ele, dar cu niste limite. Adica iti pui un OB, intri in apa, unde nu stai mai mult de 20-30 de minute (maxim), apoi iesi si te duci imediat la toaleta pentru a schimba tamponul. Ele se imbiba cu apa de mare si risti ca apoi sa ti se scurga pe picioare amestec de apa si sange (daca stai mai mul in apa sau daca nu te schimbi imediat cum ai iesit din apa)

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Diminuarea fluxului folosind vitamina K >> https://www.divahair.ro/......_femeilor! _

| ASMA14 a răspuns:

Mergi la farmacie si ia-ti o pastila pentru intarzierea menstruatiei