| Maria39popescu a întrebat:

Bună fetelor, am și eu o întrebare, zilele astea am comandat ceva de la Oriflame și aparent nu știu cum sta treaba cu plata facturii, am citit ca poți plăti prin card la PayPoint, sincer eu am plătit la curier suma de bani. Știi cumva dacă este ok ca am făcut asta sau banii nu vor ajunge unde trebuie?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut bine, curierul duce banii la sediul Oriflame, el ti a dat chitanță pe suma care a primit o? Orice problemă ulterioară se va rezolva cu factura aceea care ti a dat o el, deci daca el nu duce banii la firmă el va fi vinovat nu tu, tu ai primit coletul ai plătit prin curier, mai departe este treaba lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a dat curierul vreo chitanta?
Daca da, atunci scaneaza si trimite-o la Oriflame, acolo unde ai trimis si comanda, ca confirmare de plata.

| Maria39popescu explică (pentru Violleta2022):

Da am primit o chitanță cu suma pe care am plătit-o, mulțumesc mult de ajutor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria39popescu):

Scaneaz-o si trimite-o.
nu uita sa scrii in acel email numele tau, adresa si numaruld e factura, pe acre ai platit-o cu acea chitanta.
F Important: pastreaza chitanta cativa ani, ca s-ar putea sa te trezesti la un moment dat cu cineva ca imi imputa suma asta, neprimind-o direct in contul bancar, ca este cash si nu se vede direct in banca.
Stiu pe cineva care a platit o comanda de 2 ori, fiindca aruncase chitanta si nu a putut face dovada platii.

| Maria39popescu explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult de ajutor, asa voi face