| Cristina20112000 a întrebat:

Bună ziua!
Locuiesc cu chirie și în data de 18.10. Am platit la "roboțelul de plata"(automat de plata selfpay) din penny la E On.
Am primit chitanta și plata a fost efectuata cu succes insa astazi mi-a scris proprietara cum ca in aplicatia ei ii arata ca factura este neachitata.
Tot pentru ea am platit la curent folosindu-ma de aplicatia cardului. Din nou:plata a fost efectuata cu succes.
Dansa spune ca nici una dintre facturi nu a fost achitata.
Sa fie o problema cu aplicatia dansei? Din moment ce am efectuat platile prin doua metode diferite (card si automat cu bani cash) si eu am primit confirmari la ambele.
In cat timp intra banii de la automat pentru achitarea facturii?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Intră în 24 de ore.

| mi25 a răspuns:

Furnizorii spun ca plata intra la beneficiar in 3-5 zile. Asa ca spune-i propietarei sa aiba putina rabdare, ca o sa intre plata.
Iar tu, ca sa nu mai fi in intarziere, plateste facturile onine cu cel putin 3-5 zile inainte de termenul inscris in factura.