| rosalinda985 a întrebat:

fetelor! Am si eu o mica problema.De obicei dimineata ma trezesc cu fata umflata,mentionez ca nu folosesc sare mai deloc, puteti sa imi spune-ti o cauza si sa imi spuneti ce sa fac.De obicei imi apar in jurul ochilor. Fundaa! :*

2 răspunsuri:
| printesa16 a răspuns:

Daca vrei sa scapi imediat de aceasta problema sau sa eviti acest aspect pe viitor, iata ce poti face, conform Prevention:

- ai grija la pat: daca ai perna plina cu fulgi, este posibil ca tocmai aceasta sa iti produca efectul de umflare a fetei pe timpul noptii, asa ca mai bine o schimbi sau o invelesti cu un material gros.

- nu te spala pe fata la dus: in schimb, clateste-ti chipul cu apa rece;

- mastile reci, dar si alte obiecte, precum o lingura tinuta la frigider cateva minute si apoi aplicata pe ochi, te vor ajuta;

- pune ce fructe ai la indemana prin casa, sau legume precum castravetii, sub ochi. In cateva minute, lichidul de sub ei se va retrage si tu vei arata mult mai odihnita.

| printesa16 a răspuns:

Daca vrei sa scapi imediat de aceasta problema sau sa eviti acest aspect pe viitor, iata ce poti face, conform Prevention:

- ai grija la pat: daca ai perna plina cu fulgi, este posibil ca tocmai aceasta sa iti produca efectul de umflare a fetei pe timpul noptii, asa ca mai bine o schimbi sau o invelesti cu un material gros.

- nu te spala pe fata la dus: in schimb, clateste-ti chipul cu apa rece;

- mastile reci, dar si alte obiecte, precum o lingura tinuta la frigider cateva minute si apoi aplicata pe ochi, te vor ajuta;

- pune ce fructe ai la indemana prin casa, sau legume precum castravetii, sub ochi. In cateva minute, lichidul de sub ei se va retrage si tu vei arata mult mai odihnita. mai mult