| porcelan a întrebat:

Buna fetelor! am trantit usa pe un deget de la mana si a ramas o pata albastra sub unghie. Intrebarea mea este daca se absoarbe incet aceasta pata? Ce as putea face ca sa dispara pata?
Multumesc pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| TiMan a răspuns:

Pai nu sunt fata dar iti raspund: nu poti face nimic sa treaca mai repede pata.Sunt 2 cazuri: ori iti cade unghia (caz extrem de dureros) ori unghia va creste linistita ducand cu ea pata si astfel aceasta va disparea. Nu vreau sa te sperii dar mie mi s-au intamplat ambelestraight face

6 răspunsuri:
| Madaliinaaa a răspuns:

Este nev sa bei calciu si sa nu apesi pe ea. Fundalove struck

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Mmda... pai daca pata este sub toata unghia s-ar putea sa ii cada unghia(eu am patit-o)dar daca pata nu este sub toata unghia dispare ea in timp(nu dispare repede) dar ca sa o mascheze poate sa se dea cu lac de culoarea pielii

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Da se poate sa iti cada unghia si de la usa ca eu aa am patit (usa de la maina
big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin:big grinbig grin:big grinbig grin

| Sunshine_3662 a răspuns:

Buna! E un lucru care se intampla! Sunt doua variante, Prima:iti cade unghia(daca este grav, dar cred ca de la usa nu se va intampla asta). Nu iti face griji-unghia creste pe dedesubt si apoi cea veche pica. A doua varianta ar fi ca in timp ce unghia creste, pata urca(pana cand ajungi sa o tai).
Sper ca te-am ajutat!

| RUMBURAK a răspuns:

Dupa ce cade unghia o sa fie totul bine.

| Christa a răspuns:

E mai grav daca-ti cade unghia. Dar pata ti se va tragehappy.