| Pau a întrebat:

Buna fetelor! As avea nevoie sa imi spuneti cum sa imi pensez corect sprancenele. Stiu ca trebuie sa imi pun nu stiu unde un creion si sa trasez linii si asa voi vedea de unde trebuie sa pensez laughing. Dar nu stiu exact de unde sa imi iau punctul de reper, ca sa ii spun asa...
Si va rog sa nu imi sugerati sa ma duc la pensat la salon, ca am fost la 2 si m-au 'nenorocit', numai egale nu erau, nu imi mai trebuie cosmeticiana in veci laughing
Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| tequila777 a răspuns:

Uite aici ai un link cu sfaturi pentru sprancene:

http://living-or-not.blogspot.com/2009/05/sprancene-fara-cusur.html

_________ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

9 răspunsuri:
| thevampirediariesfever a răspuns:

Nu iti trebuie nici un creion sau ce ai mai spus tu.Prima oara stabileste forma sprancenelor:subtiri,groase,drepte, arcuite, rotunde...Vizioneaza-le cu ochii mintii si,in functie de alegere,incepe sa cureti arcada sprancenei de firele nedorite. Executa la fel si cu cealalta spranceana, ca sa nu,, te pierzi''. Continua cu partea de sus.Prima data doar trage putin de firul de par, ca sa vezi cum ai arata fara el.Nu te grabi.Cel mai bine este sa pastrezi forma naturala a sprancenelor tale, dar este alegerea ta.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu am auzit niciodata ca trebuie sa trasezi linii ca sa ti pe unde sa te pensezi. colegele mele si la scl se penseaza si nu am vazut asa ceva. thinking
pe mine ma face o cosmeticiana si e totul ok. happy

| AndaWest a răspuns:

Buna,creionul nu iti trebuie ca sa tragi linii:-Dci ca sa masori lungimea exacta, iei creionul si il pui pe diagonala de la coada ochiului inspre spranceana, aia e lungimea ideala nu trebuie sa fie mai scurt sau mai lung de atat.si pe urma incepi sa iti dai forma care o vrei, incepi sa iei firele care sunt mai evidente pe urma mai tragi cate un fir ca sa vezi cum iti place.si sprancenele nu sunt egale nu vor fi niciodata la fel

| TheDarkOne a răspuns:

App.laughing
fundita?puppy dog eyes

| capricc a răspuns:

Nu-ti poate spune cineva cum sa te pensezi corect, pe cata vreme nu cunoaste forma fetei tale. Poti face mai mult rau decat bine daca alegi sprancene drepte pentru o fata patrata de exemplu. Dupa ce ai aflat forma fetei, alegi si forma sprancenelor, dar tinand cont de niste reguli. Cel mai indicat este sa iti cumperi niste sabloane pentru sprancene, sa le aplici, sa le umpli cu fard iar daca esti multumita de rezultat, poti incepe sa smulgi firele de par care nu se incadreaza in aceasta forma. Ai aici si un tutorial al Anastasiei Soare: http://fucsia.ro/cum-sa-ma-pensez-corect/

| mariaalex a răspuns:

Pai in primul rand, iti trebuie un sablon sa poti sa te pensezi dupa el corect. si fara sa gresesti. Iar chestia cu saloanele! daca te-ai duce la un salon bun. ai vedea ca ai fi foarte multumita Succes