| laura23 a întrebat:

Buna fetelor :*. As avea si eu nevoie de un sfat. Am probleme cu tenul si de aceea folosesc fondul de ten Affinitone de la Meybelline. Pot sa zic ca este cel mai bnu fond de ten din cate am incercat pana acum, acopera foarte bine imperfectiunile chiar si cosurile. Insa am o problema straight face dupa 2 sau 3 ore dupa ce ma dau mi se strange asa pe fata si arata ca si cum mi s-ar duce pielea de pe fata straight face. Inainte sa ma dau cu fond de ten folosesc si o crema pentru a se intinde mai bine insa degeaba straight face prima data cand ma dau arata ok dar dupa aia fata mea arata aiurea straight face si numai mie mi se intampla asa pentru ca am mai multe colege care folosesc acest fond de ten si nu li se intampa asta. Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Incearca altul. Mie nu imi place deloc cel de la Meybelline.

| ancutsa13 a răspuns:

Foloseste o pudra minerala, asta va face ca fondul de ten sa se fixeze mai bine pe fata ta.
http://www.e-cosmetic.ro/fata/pudra-de-fata-minerala.html
http://www.mabella.ro/cum-alegem-pudra/
Va functiona sigur. Te pup

| cristina_3162 a răspuns:

Nu ai precizat ce fel de ten ai! daca tenul tau este gras atuncea nu mai trebuie sa pui si crema. incerca sa nu mai dai cu crema si inainte sa te dai cu fond de ten, spalate bine pe fata, ca sa ai tenul cat mai putin gras. si asa nu cred ca mai are de ce sa se adune.