| simplegirl2 a întrebat:

Buna fetelor! ce metode sunt pentru deschiderea la culoare a parului, dar sa nu fie asa evidenta? am auzit de apa oxigenata dar am auzit ca se vede cam tare.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti decolora cu apa oxigenata sau cu ceai de musetel.
Nuanta cu care se va "deschide" culoarea este proportionala cu concentratia si cu durata aplicarii.

| cezar003 a răspuns:

Nu sunt fata dar am idee. o vopsea mai deschisa
Fara suparare dar alta solutie nu exista in afara de apa oxigenata
Sunt operator chimist si stiu ce vorbesc

| simplegirl2 explică (pentru cezar003):

Ok...dar nu deterioreaza parul apa oxigenata?

| cezar003 a răspuns (pentru simplegirl2):

Ba da, din pacate, esta insa unica solutie repet
firul de par va fi ars, dar sa nu crezi ca vopseaua hidrateaza

| simplegirl2 explică (pentru cezar003):

Ok.mersi

| cezar003 a răspuns (pentru simplegirl2):

Poti lua in considerare raspunsul lui Bula spalaturi zilnice cu musetel dar trebuie un tratament de 3 saptamani si zilnic. totusi cand discutam despre par, este ceva oricum mort la fel ca si unghiile

| cezar003 a răspuns (pentru simplegirl2):

Dar ce ti-o venit tie acum sa te faci blonda? arati foarte bine asa cum esti
Babele folosesc trucuri ca sa nu se vada, dar la radacina mereu se va vedea si nu cred ca ai timp zillnic sa ascunzi in plus barbatii dispretuiesc femeile cu cioara vopsita

| cezar003 a răspuns:

"Fi tu insuti, nu ceea ce vor altii sa fii"winking

| simplegirl2 explică (pentru cezar003):

laughing nu vreau sa ma fac blonda; vreau un saten sau brunet mai deschis

| AlyRafaello a răspuns:

Te dai pe tot parul cu MULT ceai de musetel si te usuci cu el la SOARE

| DenisAa1010 a răspuns:

Denisailiescu.com
Gasesti aici solutia salvatoarewinking