| AlYnA_8981 a întrebat:

Buna fetelor! e bun fondul de tel de la avon Avon Calming effects? (cel din imaginea de mai jos) http://cosmeticiana.com/product.php?id_product=66 eu am cateva cosuri si vreau sa le acopar, cat e perioada aia,, naspa,,

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât tenul tău prezintă coșuri nu este indicat să le acoperi cu fond de ten, riști să le infectezi.
Aplici un fond de ten când ele sunt vindecate. Pune tinctură de propolis pe fiecare coșuleț în parte, este un bun vindecător și cicatrizant.
Este un fond de ten care relaxează pielea și nu încarcă. Am testat și eu acest fond.
În perioada "nașpa" speli tenul cu ceai concentrat de mușețel, un tonic antiseptic și o cremă cu gălbenele și aloe vera pentru hidratare.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu am fost multumita de el cand l-am folosit acum l-am inlocuit cu un altul de la maybelline new york pentru ca nu mai am de unde sa dau comanda la avon.

| madalinutza a răspuns:

Buna
nu stiu, eu inca nu am folosit fond de ten de la avon
dar probabil e bunbig grin
produsele de la avon sunt foarte bunehappy

| Jamelia1 a răspuns:

E nasol pentru mine, deoarece am pielea grasa si unele cosuri
Daca ai pielea grasa sau mixta si unele cosuri incearca un fond de ten oil free sau non-comedogenic
Dar daca ia pielea uscata il poti incerca
Insa din cite stiu produsele de la AVON nu sunt prea bune

| Petronela a răspuns:

Buna! Este bun acest fond de ten, l-am folosit si eu si ti-l recomand.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Folosesc acelasi fond de ten si sunt foarte multumita de elhappy

| zinsi a răspuns:

Am avut toate fondurile de ten avon...singurul care e bun e cel mineral
daca ai tenul gras nu iti recomand fondul de ten de la avon in schimmb cel de la oriflame http://ro.oriflame.com/catalog-images/product/global/12847_1.png
e ff bun

| riana36blue a răspuns:

Da este foarte bun. Dar nu trebuie sa-l folosesti pentru ascunderea cosurilor.Mai intai scapa de cosuri cu clearskin gel de curatare pentru cosuri(cod 04382) si tratament masca pentru punctele negre(cod 12518) tot de la avon, apoi poti folosi fondul de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai buna pentru ten este pudra nu fondul de ten poti incerca ceva de la avene gasesti la farmaci