| ioana2200 a întrebat:

Buna fetelor, imi puteti da si mie niste sfaturi legate de moda?
Imi place stilul mai simplu dar vreau sa si atrag atentia in acelasi timp. Ce idei aveti?

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu sunt fata dar am meditat asupra conceptului de moda. Uite rezultatul: este o prostie! Moda nu exista! Nimic din acest lucru nu exista!

| dacia63 a răspuns:

Buna,
parerea mea e sa continui sa te imbraci simplu, folosind o culoare de baza si nuantele sale, iar pentru a iesi in evidenta, adaugi un accesoriu de o culoare socanta sau forma deosebita- cele mai interesante le poti inventa chiar tu (cateva exemple:
pe o bluza iuni (de o singura culoare) cosi la un capat sau ambele niste lantisoare sau siruri de margele, peste umeri sau in diagonala, sau folosesti diverse obiecte metalice sau din plastic colorat, care le poti coase pe haine; sau decupezi din stofe de culori diverse, diferite forme si le cosi ca buzunarele, sau creezi niste flori sau forme geometrice neregulare)-astfel "rupi" monotonia hainelor simple -ai nevoie doar de fatazie!

| Bluegrayy a răspuns:

Incearca o bluza neagra/gri sau alba, cu colanti negri, o fusta cu talie inalta de orice culoare cu o esarfa sau o curea intre bluzaa si fusta happy daca ai de exp o fusta mai groasa sua tricotata ^.^ se poarta multe obiecte vestimentare tricotate sezonu asta happy

| Bujo27 a răspuns:

Daca vrei sa atragi atentia intr-un mod placut,poarta tocuri (nu exagerate,sa te simti bine in ele). Asorteaza`le cu tinute mai clasice(avantajeaza daca ai constitutie androgina/atletica). Cu colantii nu dai niciodata gres,mai ales daca le adaugi o bluzita/rochita de bun gust. De asemenea, accesoriile sunt un atu daca stii cum sa le porti. ceva finut, special, atrage intotdeauna atentia big grin aa.si nu uita, ce e prea mult, strica. Sper ca ti-am putut fi de folos happy

| TheTea a răspuns:

Bufnite