| dianna367 a întrebat:

Bunahappy poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog:* mi se pare ca de cateva saptamani relatia mea cu iubitu meu a devenit mai mult o competitie.cine are ultimu cuvant, cine se oftica mai tare pentru anumite faze, chestii copilaresti de care incep sa ma satur.plus ca este o relatie la distanta si am impresia ca pur si simplu el nu mai are timp pentru mine.am incercat sa ii explic, sa il fac sa inteleaga, am vorbit frumos dar degeaba.toata ziua e la facultate, in fiecare seara iese cu baietii, nu suna si a inceput sa ma scoate din sarite foarte tare asta.de iubitt simt ca ma iubeste si nu ma gandesc ca ma inseala dar e clar ca face asta si sa ma oftice. vreau sa fac si eu ceva sa il fac sa simta ce simt eu,nu neaparat razbunare,doar sa ii atrag atentia si sa vada ce are langa el, ca am vazut, cu vorba buna nu se poate... ceva idei fetelor? mersi anticipat:d

Răspuns Câştigător
| AnnePanda a răspuns:

Stiu cum e. Nu il mai baga in seama, nu mai da nici un semn de viata. Cand intri pe mess si vezi ca e on nu ii raspunde, sau raspunde-i sec ..gen :
El: Buna :* ce faci, draga?
Tu:Mda, bine. Vrei ceva?

Poti sa iti faci un prieten [ prieten nu iubit ] nou si sa iti faci niste poze de ex cu el, dar nu sarutandu-te sau ceva, pur si simplu cu el, ceva ok, nu exagerat, si o sa fie gelos, o sa vada ce are langa el si o sa realizeze ca nu vrea sa te piarda.Sau poti sa-i spui ca asa nu mai merge si o sa se opreasca. happy

Daca nici una nu merge eu zic sa-l lasi o vreme, 2-3 luni, fara sa mai vorbiti, sa se calmeze. happy
Bafta :*

4 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Diana, sa te invat un lucru, tu trebuie sa actionezi asa cum iti spune inima, nu cum iti spune x de pe TPU, altfel vei regreta.

| Darla2007 a răspuns:

Pffff...ia indeparteaza-te tu putin de el... daca are inima mai mare decat orgoliul, se va teme sa nu te piarda si va incerca sa te recastige.

| keybyeTeQuila a răspuns:

Buna ai face bine sa ii spui aceste lucruri cind sunteti fat in fata si cind ambii sunteti relaxati nu trebuie sa ii platesti cu aceeasi moneda p/u ca cu asta nu rezolvi nimic el nu va intelege poti de exemplu cind esti suparata pe el sa incepi putin a plinge si sai sspui tot ce te doare de obicei asta le atrage atentia baietilor ca altfel ei nu inteleg eu asa am facut si am reusit sa schimb situatia baietii au un punc slab atunci cind isi vad iubita plingind asa il vei aduce pe calea cea buna bafta si astept funda

| mely4you a răspuns:

Fata...lasal dracul ca o sa isi dea el seama singur tu doar nu i mai raspunde la telefon fro` trei zile...