| d33a_7530 a întrebat:

Buna fetelor...In urma cu ceva timp am inceput sa imi indrept parul cu placa, acum e foarte foarte ars, iar in urma cu 2 saptamani mi-am mai facut si cateva suvite blonde si arata ca naiba, e si mai ars parca, ce as putea sa-i fac...in afara de al tunde si cum as putea sa fac sa imi mai stea drept? pentru ca acum oricat as incerca nu il pot face sa stea asa, dupa o ora imi revine la starea normala, mentionez ca am parul ondulat

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Wow! Parca vorbesti si despre minelaughing Si eu primavara trecuta am inceput sa-l indrept, vara trec mi-am facut suvite blonde si la un moment dat parul nu statea mai mult de o ora intins. Si eu il am tot ondulat. Eu zic sa renunti o vreme la placa, eu asa fac, nu l-am mai indreptat de cand a inceput vacanta si am tuns varfurile ft arse. Asa trebuie sa faci si u, nu ai alta solutiesad
Bafta:*

4 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Singura solutie este sa iti schimbi o vreme look-ul ca nu moare nimeni(cine te vrea te place si asa)te tunzi putin nu f.mult si incearca sa te vopsesti neagra o sa ti se regenereze iti faci masti naturale, si lasi placa. daca te incapatanezi dupa o sa fie prea tarziu crede-ma o sa fii nevoita sa il tai tot PLACA SI DECOLORANTUL DISTRUGE

| andreeada a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l tunzi, daca nu vrei macar tunde-i putin varfurile si vopsesteti-l (cel mai bine culoarea naturala)

| BonnyBon a răspuns:

Nu inteleg, cele care il au ondulat il vrea drept, cele care il au drept il vor ondulatstraight face

Sfat prietenesctonguerobabil ca iti place sa ai parul drept, stiu cum e, dar uite eu m-am invatat si placa sta undeva intr-un sertar, o mai folosesc din cand in cand si sa stii ca parul a inceput sa se mai inviorezehappy

Eu zic sa lasi asa paru.si daca ai suvite cu par ondulat s-ar vede frumos...nu stiu.acum ca nu te cunosclaughingsa-mi dau o parere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bagi o solutie de permanent pentru par drept si astfel pentru o perioada parul tau va sta tot tp drept.si.pentru ca sa nu mai fie aras ai putea sa folosesti o masca care se aplica doar pe varfuri... poate iti poate fii folositor rasp meu.nu stiu