| EuNeBuNaTiCaAnDuTzA a întrebat:

Buna fetelor.
Ma adresez in special fetelor cu tenul gras. Deci, de fiecare data cand vreau sa ma dau cu fond de ten, BBcream nu reusesc sa aplic si pe nas. Mereu mi se decojeste. Un sfat?

3 răspunsuri:
| Hng123 a răspuns:

Exista fonduri de ten speciale pentru tenul gras.Dar totusi poti folosii putina crema in amestec cu fondul de ten si trebuie sa intre in piele. Acum daca ai un nas afurisit eu zic sa te certi putin cu el sa-i daii un pumn si o sa vezi ce bine se va intinde apoi.

| Marina92 a răspuns:

Eu zic sa iti exfoliezi tenul si dupa sa aplici fondul de ten. Pentru ca asta e motivul pentru care te decojesti. Acelea sunt celule moarte de piele. Scapi de ele prin exfoliere.

| Allinka a răspuns:

Inainte de a incepe machiaju spalate pe fata cu sapun spalate bine stergete cun prosop apoi aplica pe fata o crema de fata apoi apica tonul si date lin cu pudra succes sa te faci cit mai frumoasa