| detty24 a întrebat:

Bună fetelor tongue Cam cât crește părul într-o lună dacă pun ulei de ricin pe el de două ori pe săptămână și las 4 ore după care îl spăl? Normal mi-ar crește cam 1 cm pe lună dar așa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă pui ulei de ricin pe păr, părul creşte destul de mult.
În medie, părul creşte cu aproximativ un centimetru pe lună.
Tratamentul pentru păr presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenţă înainte de culcare timp de trei zile pe săptămînă. A doua zi pielea capului trebuie bine spălată şi clătită.
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl folosești o singură dată pe săptămână, înainte de spălare prin masarea pielii capului, la 2 ore te speli cu un șampon vitaminizant și balsam pe bază de germeni de grâu.
Primele efecte le vei vedea dup 3-4 luni de folosire.
În mod normal, părul crește între 1 și 3 centimetri pe lună, cu uleiul de ricin 0.5-1 centimetru/lună.
Nu uita că și tăiatul vârfurilor la 2-3 luni ajută la creșterea sa sănătoasă.
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Sa zicem 2 cmbig grin

| andipd a răspuns:

Din cate am citit intr-o carte, parul creste cu aproximativ un centimetru pe luna. In fiecare zi e normal sa-ti cada intre 25-100 de fire de par si iti cresc zilnic peste 20 de fire de par a cate 0, 2-0, 4 centrimetri fiecare.

| fuckeveryone a răspuns:

Sora mea a facut acest ''tratament'' cu ulei de ricin destul de mult timp din cauza ca s-a tuns mai mult decat ar fi vrut... Si sincer nu a avut nici un rezultat. Si am auzit ca nu poti face parul sa creasca mai repede.winking Poti doar sa intaresti radacina parului pentru a nu se rupe rapid si pentru a avea o rezistanta mai mare... happy