| FlorinaRuby a întrebat:

Bună, mie îmi creşte părul 1, 5 cm pe lună. Câţi cm îmi poate creşte dacă îl ţin împletit, îl spăl mai des, îl periez 5 minute pe zi, folosesc de 2 ori pe săptămână mască de galbenuş de ou şi ulei de ricin, folosesc şampon si mască de creştere, nu mai folosesc nici placă nici uscător şi este şi vară(vara părul creşte mai repede) vă rog daţi răspunsuri serioase nu "100 de cm"Fundă+voturi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa iti spun cat, dar cu siguranta creste mai mult decat de obicei. daca e bine ingrijit...si cred ca e bine orice cm in plus.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai noroc cel mult 1 cm pe lună.
Nu trebuie să-l speli prea des (îl ajuți să se îngrașe), nu este nevoie nici să-l periezi 5 minute sau să-l împletești. Masca se aplică o dată pe săptămână, cei mult distruge în loc să ajute!
Apa de spălare să nu fie nici prea rece dar nici prea caldă, riști să-l electrizezi.
Lasă-l în pace, ai tendința să-l agresezi cu atâtea manevre.
Pa, pa.

| bubu19 a răspuns:

Buna.Adevarul este ca spalatul des subtiaza firul de par de 2 ori pe saptamana de destul iar parul prins doar intr-un anumit fel degradeaza parul acolo unde este strans.e bine uneori sa-l mai lasi si desprins.parul creste normal indiferent de ce i-ai face! eu te safatuiesc sa-l lasi sa creasca in voia lui si odata la cateva luni tunde-l pentru ai da drumul la crestere.te pup

| S0b3 a răspuns:

Poate sa creasca si 100 de cine dar in timp cam in cativa ani

| Lily_7133 a răspuns:

Daca nu schimbi procedeul de prindere a parului el cade...