| emchristina a întrebat:

Bunahappy. fetelor spuneti-mi si mie... voi cum scapati de cuticule?happy

Răspuns Câştigător
| AnaMariaRo a răspuns:

Daca te-ai plictisit sa le tot tai poti sa aplici un tratament... daca esti din Ploiesti poti veni la mine happy daca nu iti recomand sa te duci la un salon sa iti faci o manichiura clasica, dar spune-i sa iti dea cu ulei de cuticule si sa te invete cum se foloseste. Daca folosesti regulat uleiul de cuticule (recomand OPi desi este cam scump dar merita ) scapi de chinul taiatului cuticulelelor.

Succes!

2 răspunsuri:
| Deiiu26 a răspuns:

Nu este bine sa iti tai cuticulele ci sa le dai cu o solutie care le inmoaie, eu iti recomant lotiunea pentru cuticule de la orifllame dar este una si la avon dar e mai buna cea de la orifllame. Dupa ce ai aplicat solutia pe cuticule si sa uscat trebuie sa le inpingi in sus cu un anumit instrument care se gaseste oriunde sau poti sa le inpingi cu un simplu betisor. sper ca te-am ajutat. funda.

| Andreeaツ a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi.
1. Inmuiati-va degetele in apa calduta si adaugati cateva picaturi de uleiuri esentiale. Mentineti aproximativ 10-15 minute pentru a va inmuia cuticulele. Astfel va fi mai usor sa le taiati sau sa le impingeti spre radacina.

2. Folositi un instrument pentru a impinge cuticulele spre radacina, dar asigurati-va ca sunt destul de moi.

3. Folositi un clestisor pentru cuticule sau o foarfecuta mica si taiati-va cuticulele cu atentie.
Sper ca te-am ajutat