| deea_8087 a întrebat:

voi fetelor cum scapati de cearcane?:*

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Cel mai bun remediu e somnul.
poti folosi anticearcan pentru a ascunde
gheata pentru calmare si creme din comert pentru ameliorare

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......rcane.html
Sper sa te ajute :D eu nu am cearcane deci nu am incercat nimic, insa le poti acoperi cu corector :D

| Bratzz a răspuns:

Si eu am avut o problema cu laba gastii si cearcanele un timp. Laba gastii am tratat-o cu ulei de masline. In fiecare seara masam sub ochi cu ulei si intr-o saptamana jumate s-au dus.
PS: uleiul era rece -tinut la frigider-
De cearcane am scapat prin castravete si somn, dar cred ca si uleiul a influentat putin happy. In fiecare seara ma culcam cu vreo 2-3 ore mai devreme ca de obicei happy. Vreau sa spun ca inainte ma culcam la 2-3, insa acum ma culc pe la 11-12. Acum cand imi fac masti pun castravete rece la ochi.
Sper sa te ajute si pe tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnul nu ajuta, evident tot tenul arata mai rau daca nu dormi dar cearcanele au culoarea intunecata din cauza capilarelor sparte.
Eu am vazut rezultate cu uleiul de migdale dulci http://didiglamour.blogspot.ro/......dulci.html mai pe larg toate efectele care au aparut in scurt timp. O fata spunea ca s-au estompat in 5 luni, deci necesita rabdare.
Si tot cam la fel ( in 4-5 luni ) spunea o tipa ca singura crema cu rezultate vizibile a fost Ceanor XO, e 60 lei si daca nu o gasesti disponibila in farmacie trebuie sa iti dai comanda la farmacie sau pe un site.
Ai grija sa bei apa suficienta, sa nu te freci la ochi si n-ar strica o vizita la oftalmolog si niste analize.
Si mai multa vitamina K ar fi ideala, o iei din spanac crud peste care torni putina lamaie.

| Stassy a răspuns:

Cu mult somn sau castraveti laughing

| Lady20Black a răspuns:

Tai cateva felii de castravete, le pui in congelator 10 minute, apoi le incingi in lapte rece si ti le pui pe ochi :d. sau aceiasi poveste cu felii de cartofi. happy eu asa fac si merge destul de bine :d

| Twee a răspuns:

Este un un fel de fond de ten doar ca e sub forma unui creion dar tot lichid! asa le poti ascundee! incearca sa dormi mai mult nopatea! si totodata cearcanele mai apar din cauza deshidratarii
! bea mai multa apaa!:*