| Inela a întrebat:

Buna fetelor! Ce faceti voi ca sa scapati de cearcane?

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Feliile de cartof cruzi puse pe ochi, gheata( merge si cu asta), cartravete crud, pliculete de ceai verde apricate in zona cu probleme, sau compresie cu ceai verde, sucurile de lamaie si portocala, sau pliculete de ceai negru si zeama de castravete face minuni aplicata cu ajutorul unei dichete demachiante, uleiul de migdale mai este bun, rezultatele se vad dupa mai multe aplicari.

cam astea sunt metodele cele mai folosite si bineinteles folositoare. ti le recomand daca ai cearcane pentru ca o sa se vada rezultate.

spre ca te-am ajutat:*. o primavara proaspata si frumoasabig grin

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cearcănele atât de inestetice pot fi estompate printr-o îngrijire zilnică adecvată. Demachierea corectă în fiecare seară şi aplicarea dimineaţa a unui anticearcăn potrivit tipului de ten sunt doar două din metodele pe care le poţi folosi. Nu trebuie să uiţi însă de măştile hrănitoare (ideale sunt cele cu castraveţi). Acestea te ajută să scapi de cearcăne şi să ai un ten strălucitor aşa cum îţi doreşti.
Te pup!

| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Cearcănele apar deoarece nu dormi mult timp. Ele dispar când te odihnești 1-2 zile.

Sau, sunt chestii speciale pentru așa ceva. Dar eu, când am cearcăne mă odihnesc mai bine.

Sper că te-am ajutat.

Peace ^.^.

| mariukka a răspuns:

Ma relaxez imi pun pernute de ceai pe ochi

| Ariel28 a răspuns:

Buna!
Functioneaza cu ceai negru. Tamponeaza in fiecare dimineata. Ciarcanele mai apar si din cauza rinichilor, poate nu bei multa apa.Asa ca 2 l apa in fiecare zi, nu ar strica.Eu am incercat, si a functionat.Te pup!

| Ariel28 a răspuns:

Scuze...cearcane.Am gresit. laughing

| Raluka123 a răspuns:

Cu Fond de ten.