| adela234 a întrebat:

Buna fetelor,sunt satena si as vrea sa ma vopsesc da nu stiu ce nuanta m ar prinde mai bine,vreau sa stiu daca ceaiul de musetel de bun la ceva? am inteles ca schimba nuanta parului si o mai deschide big grin voi ce stiti? sunt curioasa daca merge, as incerca asa ..nu sa ma vopsesc ca apoi poate o sa regret ca nu mi sta bine.big grin merciii

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu stiu nimic despre ceaiul de musetel...
Eu iti recomand sa incerci un nuantator.Acesta se va curata dupa 2-3 spalari.Iar daca iti place cum iti sta, te poti vopsi definitiv :)
Iti recomand o nuanta roscata gen :
http://fc00.deviantart.net/......ekiddo.jpg

| georgiana999 a răspuns:

Daca vrei sa iti mai deschizi noanta parului Dupa samponare si clatire inmoaieti parul in suc de lamaie cat sa acoperi tot parul si asteapta 5-10 minute. Dupa care te clatesti cu apa calduta nu fierbinte.Cu cat faci acest procedeu mai des cu atat ti se mai deschide parul cu o nuanta pana ajunge la blond

| adela234 explică (pentru georgiana999):

Sucul de lamaie? pentru parul saten? big grin

| georgiana999 a răspuns (pentru adela234):

Da si eu am avut parul saten si am folosit suc de lamaie si acum il am blond

| georgiana999 a răspuns (pentru adela234):

A si daca vrei ca acest proces de ati schimba culoare sa fie mai rapid foloseste decolorant ( sunt distribuite la fel ca si vopselele, nuantatoarele) si efectul e acelasi tot blond o sa iti iasa happy