| Auslesse a întrebat:

Buna fetelor!
va rog sa ma ajutati cu un mic sfat,cele care stiti.
deci, ieri mi-am epilat mustata cu benzi de ceara de la farmec.nu e prima oara cand fac acest lucru,dar zona respectiva s-a iritat foarte tare.
am folosit servetele cu ulei de aloe vera,intr-adevar,calmeaza zona iritata,insa, pentru putin timp...si dupa aceea apare senzatia de usturime.
acum,intrebarea este urmatoarea, ce remedii stiti? sau ce produse folositi voi in astfel de cazuri?

28 răspunsuri:
| izzy19 a răspuns:

Eu am un gel pentru dupa epilare tot de la farmec. si la fel imi dau intai cu servetelele alea cu aloe vera, apoi cu asta. si nu e foarte scump. ti l recomand!:) http://www.cosmeticeromanesti.ro/......50-ml.html

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu-s mustacioasa, Doamne fereste! ca orice fata, aveam doar cateva firicele, dar eu fiind bruneta, se vedeau.si fiindca nu-mi place acest lucru, am facut ceea ce am considerat ca e necesar.

| Auslesse explică (pentru izzy19):

Am vazut si eu acel gel, dar nu mi l-am cumparat pentru ca nu stiam cat e e bun/folositor.
si am vazut si link-ul cu crema depilatoare, tot de la farmec.cat despre asta ce sa zic, am avut si crema si, pe langa faptul ca nu-si face treaba ca lumea, mai are si un miros nu prea placut.

| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Si,apropo,fara intentia de a fi rautacioasa, intrebarea mea era adresata fetelor, ca doar ele stiu despre ce e vorba.asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| izzy19 a răspuns (pentru Auslesse):

Crema trebuie pusa intr-un strat cat mai gros pentru a-si face efectul... mie mi a placut gelul acela, cum vrei tu acum.

| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu-i nici o suparare.am vazut si eu destule persoane,asa cum zici tu.
dar bine,bine,tie ca baiat,ti-ar placea sa vezi o ca are mustata? sau ma rog,cateva fire totusi? eu nu cred c-ai vrea asa cevalaughing
si totusi, nu pot eu sa fiu asa, nu ma simt eu bine.
si oricum, acele firicele cresc inapoi destul de greu, deci.happy

| Auslesse explică (pentru izzy19):

Am folosit crema asa cum spui tu.intr-un strat destul de gros, dar tot la aceeasi parere am ramas, lasa de dorit.
oricum, multumesc pentru sfat!

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Stai linistit, nu-i nici o problema.eh,fetele se baga in discutiile baietilor pentru ca de obicei fetele sunt muuuult mai curioase decat baietii.

| emag a răspuns:

Foloseste crema de galbenele sau ceai de musetel happy

Răspuns utilizator avertizat
| facepalmlol a răspuns:

Crema de galbenele sau triderm.

Răspuns utilizator avertizat
| emag a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Da nu am zis asta, ii trece iritatia cu crema de galbenele sau ceai de musetel tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse explică (pentru facepalmlol):

Sincer,m-am gandit si eu la crema de galbenele...dar mi-era teama sa nu ma irit si mai tare...

| izzy19 a răspuns (pentru Auslesse):

Depinde si de grosimea firelor de par. eh. cu multa placere:*

| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Se pare ca ai citit gresitlaughing

| emag a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu e nimic happy

| Natasha180095 a răspuns:

Buna!

Iti dau un sfat cand iti iei mustata cu benzi de ceara, incearca sa nu mai pui degetele pentru ca din acest motiv te-ai iritat, chiar daca te mananca, sau te ustura nu mai pune mana macar pentru 1, 2 ore ce-l putin si incearca sa masezi cu ulei adica ce-l din pliculet big grin asa nu vei mai pati nimic crede-ma love struck sper ca ti-am fost de folos. Nu mai bine^^!

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse explică (pentru Natasha180095):

Eh,uit ca m-ai prins, intr-adevar, am pus mana pe zona respectiva, dar, eram foarte curata pe maini.
si am folosit si acele servetele cu ulei.

| Natasha180095 a răspuns (pentru Auslesse):

laughing Mda... din acest motiv te-ai iritat stiu asta de la mine dar bine ca nici eu nu am stiut prima data dar mi-a explicat Mama happy.

| LoriLoL a răspuns:

Cel mai bun si ieftin remediu e o crema unguent de galbenele sau musetel.in scurt timp trece tot

| ema_2625 a răspuns:

Lasa zona sa se vindece si nu te mai epila cu benzi, mai bine cu penseta.In timpul acesta dati cu crema hidratanta nivea cat dureaza vindecarea.