| Auslesse a întrebat:

Buna fetelor!
va rog sa ma ajutati cu un mic sfat,cele care stiti.
deci, ieri mi-am epilat mustata cu benzi de ceara de la farmec.nu e prima oara cand fac acest lucru,dar zona respectiva s-a iritat foarte tare.
am folosit servetele cu ulei de aloe vera,intr-adevar,calmeaza zona iritata,insa, pentru putin timp...si dupa aceea apare senzatia de usturime.
acum,intrebarea este urmatoarea, ce remedii stiti? sau ce produse folositi voi in astfel de cazuri?

28 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

Crema de galbenele sau triderm.

| Auslesse explică (pentru facepalmlol):

Sincer,m-am gandit si eu la crema de galbenele...dar mi-era teama sa nu ma irit si mai tare...

| LoriLoL a răspuns:

Cel mai bun si ieftin remediu e o crema unguent de galbenele sau musetel.in scurt timp trece tot

| emag a răspuns:

Foloseste crema de galbenele sau ceai de musetel happy

Răspuns utilizator avertizat
| emag a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Da nu am zis asta, ii trece iritatia cu crema de galbenele sau ceai de musetel tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse explică (pentru Barbu_Andrei_1992):

Se pare ca ai citit gresitlaughing

| emag a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu e nimic happy

Răspuns utilizator avertizat
| ema_2625 a răspuns:

Lasa zona sa se vindece si nu te mai epila cu benzi, mai bine cu penseta.In timpul acesta dati cu crema hidratanta nivea cat dureaza vindecarea.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| izzy19 a răspuns:

Eu am un gel pentru dupa epilare tot de la farmec. si la fel imi dau intai cu servetelele alea cu aloe vera, apoi cu asta. si nu e foarte scump. ti l recomand!:) http://www.cosmeticeromanesti.ro/......50-ml.html

| Auslesse explică (pentru izzy19):

Am vazut si eu acel gel, dar nu mi l-am cumparat pentru ca nu stiam cat e e bun/folositor.
si am vazut si link-ul cu crema depilatoare, tot de la farmec.cat despre asta ce sa zic, am avut si crema si, pe langa faptul ca nu-si face treaba ca lumea, mai are si un miros nu prea placut.

| izzy19 a răspuns (pentru Auslesse):

Crema trebuie pusa intr-un strat cat mai gros pentru a-si face efectul... mie mi a placut gelul acela, cum vrei tu acum.

| Auslesse explică (pentru izzy19):

Am folosit crema asa cum spui tu.intr-un strat destul de gros, dar tot la aceeasi parere am ramas, lasa de dorit.
oricum, multumesc pentru sfat!

| izzy19 a răspuns (pentru Auslesse):

Depinde si de grosimea firelor de par. eh. cu multa placere:*

| Natasha180095 a răspuns:

Buna!

Iti dau un sfat cand iti iei mustata cu benzi de ceara, incearca sa nu mai pui degetele pentru ca din acest motiv te-ai iritat, chiar daca te mananca, sau te ustura nu mai pune mana macar pentru 1, 2 ore ce-l putin si incearca sa masezi cu ulei adica ce-l din pliculet big grin asa nu vei mai pati nimic crede-ma love struck sper ca ti-am fost de folos. Nu mai bine^^!

| Auslesse explică (pentru Natasha180095):

Eh,uit ca m-ai prins, intr-adevar, am pus mana pe zona respectiva, dar, eram foarte curata pe maini.
si am folosit si acele servetele cu ulei.

| Natasha180095 a răspuns (pentru Auslesse):

laughing Mda... din acest motiv te-ai iritat stiu asta de la mine dar bine ca nici eu nu am stiut prima data dar mi-a explicat Mama happy.