| chels95 a întrebat:

Care este cea mai eficienta, putin dureroasa si de lunga durata metoda de epilat. Presupun ca este crema depilatoare. Alte sugestii?

Răspuns Câştigător
| Juliebelle a răspuns:

Ceara sau epilatorul, dar asta nu te scuteste de durerebig grin. dar este de durata.

cu lama sau crema, dureaza vrei 2 -3 zile maxim, dar normal ca nu exista durere.
asa ca uh te decizi cum vrei sa te epileziwinking
big grin

10 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu inteleg o chestie. Cum adica metoda eficienta si de lunga durata?
Poate exista o metoda eficienta de scurta durata? Sau o metoda ne-eficienta de lunga durata? Daca te gandesti putin NU!
Tu ne intrebi, tu "presupui" care este. Vrei alte sugestii pentru "cea mai eficienta" metoda?
Voi vreti toate sa fiti frumoase, si lasa'ti creierul sa vegeteze.

| kr.mdy a răspuns:

O cosmeticiana care lucreaza repede cu ceara calda desigur.

| Miruna_7873 a răspuns:

Crema depilatoare e cea mai putin dureroasa.
Benzile cu ceara calda cea mai eficienta metoda si de lunga durata.

| Firefly a răspuns:

Benzile cu ceara rece. Epilatul nu doare aproape deloc. (Doar la inceput vei simti o piscatura.)Sunt foarte eficiente.
Nu iti recomand crema depilatoare.

| x_7728 a răspuns:

Epilatorul, dar cam doare.

| negrutzaa a răspuns:

Eu cred ca aparatul de ras(epilatorul)mie imi creste foarte repede parul, cu lama o zilaughing, iar cu epilatorul 2 3 sapatamani, si nu crede ca te doare, te doare prima data dar o se obisnuiasca pielea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

Crema actioneaza asupra firului numai la suprafata. Ceara calda este de departe mai buna deoarece deschide porii si face smulgerea parului din radacina mai putin dureroasa. Poti incerca mai multe tipuri de ceara in functie de tipul de piele si anume: cu miere pentru cele mai multe tipuri de ten, aloe sau azulena pentru un fir de par mai gros sau pentru o persoana care suporta ceara putin mai fierbinte si ceara roz pentru o piele sensibila. Toate le gasesti la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro si nu uita de un ulei dupa epilat cu musetel care este calmant sau cu menta mai racoritor lasa pielea catifelata. Imi vei multumi.

| ea_9589 a răspuns:

Benzile cu cearahappy