| Inna_5580 a întrebat:

Hei fetelor.Voi va folositi de calendarul menstrual? Ce parere aveti despre acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le ce faci referire mai exact?
La frecvența menstrelor sau perioada de ovulație?
Este bine să știi data când vine, perioda de ovulație.
Părerea mea este că trebuie să te cunoști.
La mulți ani!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Eu de ani de zile ma folosesc de calendarul menstrual chiar daca nu e o solutie sigura

| dianacool a răspuns:

Hey! :* Sincer, eu il folosesc chiar daca nu imi vine exact atunci cand ar trebui! Este un indrumator, dar nu trebuie sa te panichezi daca nu respecta in exactitate ziua respectiva cand ar trebui sa iti vina! Eu te sfatuiesc sa il folosesti. Sper ca te'am ajutat. Te puup! >big grin

| LolaLollita a răspuns:

Nu folosesc niciodata happy

| Deliadelias a răspuns:

Da il folosesc. e si normal sa-l folosesti happy!
Mai ales cand ai probleme cu menstruatia, cand iti intarzie mai mereu.s.a.

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Bine inteles ca folosesc.Iti arata atunci cand ai scurgeri.
Trebuie neaparat sa il folosesti!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| Maliwiskey a răspuns:

Sincer mi se pare o porcarie.Nu folosesc