| MIRUNALOVE3 a întrebat:

Buna fetelor! Voi cum va epilati? Adica va radeti sau va epilati cu ceara? Cum credeti ca e mai bine? Am auzit ca daca te razi o sa iti crească parul mai des... Eu nu m-am ras niciodata din acest motiv. Pana acum m-am epilat cu pasta de zahar acasa, dar in vreo 2 zile începe sa imi crească din nou si nu stiu ce sa fac... Ma puteți ajuta? Un sfat, ceva? Voi cum procedati?
Merci! :3

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Sa nu incepi sa te razi! Ca va creste mai des si mult mai lung si arata urat, eu m-am ras si acum regret pentru ca acum e mult mai des ca la maimuta laughing Incearca epilator electric care scoate firele de par din radacina, doare putin dar dureaza vreo 3 saptamani pana creste parul la loc. Eu apilator folosesc dar deoarece ca m-am ras parul meu e mai des, doare groaznic. Deci daca nu ai par foarte foarte des ca mine nu va durea asa tare

| MIRUNALOVE3 explică (pentru brokxy):

Da, eu nu am parul deloc des. Norocul meu! laughing Mulțumesc mult de raspuns! :3

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am încercat într-o perioadă să mă fac cu ceară, acasă nu-mi place că mi se pare că nu se ia cum trebuie și mi se pare o metodă destul de risipitoare iar la salon trebuie să stau cu păru să crească ca să mi-l poată lua calumea și mă enervează. Cu epilator electric mă fac pe mâini și picioare exceptând dacă mă grăbesc că atunci bag lama. Inghinal tot cu lama mă fac că nu suport durerea epilatorului iar cu ceară am zis motivele și cremă din aia n-am de gând să pun în zona aia.

| brokxy a răspuns:

Eu zic ca epilator electric e cel mai bun, ceara nu stiu nu am folosit

| MIRUNALOVE3 explică (pentru brokxy):

Okay, eu am folosit si ceara, dar pe langa ca doare de mori, imi mai rămâne si ceara pe piele, si greu se ia la dus! Oricum, mulțumesc!

| alwaysandforever1234 a răspuns:

Îți crește repede cu acea pastă de zahăr din cauză că firele de păr sunt rupte, nu smulse. Eu folosesc aparatul electric (are multe pensete care îți smulg firele de păr din rădăcină) și sunt foarte mulțumită.

| MIRUNALOVE3 explică (pentru alwaysandforever1234):

Dap, mi-am dat seama, imi creste f repede si e nasol. O sa imi cumpăr unul. Merci! happy

| MIRUNALOVE3 explică (pentru alwaysandforever1234):

Dap, mi-am dat seama, creste repede cu pasta de zahar si e f nasol... Merci ca ai raspuns! happy