| Danii16 a întrebat:

Fetelor, voi stiati metoda asta de indreptare a parului fara placa?
http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs
Ce alte metode asemanatoare mai stiti?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca zici ca parul tau se onduleaza dupa ce il faci cu peria si feonul inseamna ca ai firul gros si cu elasticitate si nu cred ca metoda de mai sus o sa-ti faca parul drept ca si fetei din video.In plus nu e bine sa iti perii parul cand e ud si sa tragi asa de el pentru ca e mult mai fragil cand e ud si se deterioreaza.
Poti incerca metoda asta macar o data, nu ai nimic de pierdut...

| Danii16 explică (pentru Bondarel99):

Foarte interesant ce spui tu pe aici...thinking

| Bondarel99 a răspuns (pentru Danii16):

Mersii.Si eu sunt adepta placii...nu imi place parul ondulat. Ajunsesem sa trag de el in ultimul hal si sa il terorizez numai ca sa stea drept cum si cat voiam eu. Apoi l-am vopsit si s-a subtiat si nu mai sta asa ondulat si dupa ce il fac cu placa sta perfect drept pana la urmatoarea spalare.Dar iti spun ca e mai frumos un par ondulat si sanatos decat un par drept si distrus de la placa si vopsiri cum am eu sad

| Danii16 explică (pentru Bondarel99):

Nu o sa ma convinga nimeni niciodata sa ma vopsesc laughing

13 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Poti folosi si perie rotunda si feonbig grin

| Danii16 explică (pentru BubuLina999):

Asta fac deja, dar dupa maxim o ora parul meu se onduleaza la loc sad

| BubuLina999 a răspuns (pentru Danii16):

Eu decat sa il indrept mai bine il asa asa cum este el, ondulat si ii bag putina spuma si sunt freshlaughing

| Danii16 explică (pentru BubuLina999):

Nu toata lumea e la fel, mie nici nu imi sta bine cu el asa nici nu imi place :3

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| kx123 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Am renuntat la placa pentru ca mi-am ars foarte mult parul. Si acum evit sa imi las parul desprins, il impletesc intr-o coada intr-o parte, sau il prind intr-un coc sad.

| Danii16 explică (pentru kx123):

Daca totusi vrei parul drept poate incerci varianta de mai sushappy
Adica sunt niste agrafe ce se poate intampla? laughing

| kx123 a răspuns (pentru Danii16):

Da, clar nu il afecteaza cu nimic! O sa incerc ^^

| Alexa843 a răspuns:

Eu zic sa nu risti sa iti strici parul cu toate prostiile si sa iti cumperi o placa de par buna si un spray pentru protectie termica.

| Danii16 explică (pentru Alexa843):

Am deja placa...dar mi se arde parul si in plus ce prostie e asta? e doar prins cu niste agrafe -.-'