| Allesya1097 a întrebat:

Fetelor, vreau sa ma ajutati cu un sfat. Ce fond de ten imi recomandati? Am tot cumparat de la Farmasi, L'oreal si niciunul nu a fost bun. Nu mi se intindea bine. Si aici nu e vorba ca nu stiu eu sa-l intind, ca m-a ajutat si o fata care se pricepe in make-up. Recomandati-mi si mie un fond de ten ft bun dar sa nu fie ft scump. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Este normal sa nu fie bun daca nu este pentru tipul tenului tau. Pentru ten gras recomand Stay matte de la Rimmel London, ten uscat Wake me up de la Rimmel. Pentru tenul normal incearca cele de la Maybelline, L'oreal arata ca o masca majoritatea sau cele de la Aura sunt bune.

| Directioner99 a răspuns:

Stay matte nu este bun deloc, iti recomand better skin de la mabelline, este foarte foarte bun

| Etelca a răspuns:

Fii mereu sigura ca ti-ai curatat tenul inainte sa te machiezi, de asemenea trebuie hidratat si protejat cu crema cu spf.Incearca Revlon Colorstay, calming effects de la Avon, Affinitone de la Maybelline, insa cel mai bine e sa cauti review-uri pe net cu mai multe fonduri de ten, iar apoi sa te decizi pe care-l vei cumpara.