| LittleCoco a întrebat:

Buna fetelor, vroiam sa intreb, voi va epilati si pe brate daca da, de cat timp?

20 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Eu ma epilez si pe brate happy de cateva luni, mai precis de la inceputul verii.

| CreatssaBaiiInteligentule a răspuns:

Da,ma epilez de 2 ani peste tot:d

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Am 13 ani si ma epilez de 2 ani, peste tot! big grin

| wolder a răspuns:

Ma epilam inainte
si acum doar la ocazii
ca in rest nu am foarte mult par

| alexflor87 a răspuns:

Eu da, de vreo 4 ani. Nu prea am probleme cu parul, imi creste incet si nu este des, de aceea mi-am permis. Dar daca stii ca ai probleme cu parul...mai bine te mai gandesti.

| positivity a răspuns:

Nu mă epilez pe mâini.

| Kasia a răspuns:

Da,de 2 ani.

| Puffulets a răspuns:

Eu da. de vreo lunabig grin

| Cris06 a răspuns:

Da...
(ps este voiam nu vroiam asta iti spun pentru ca te ajuta la teste )

| LittleCoco explică (pentru Cris06):

Multumesc :X

| Cris06 a răspuns (pentru LittleCoco):

Cu placere... eu credeam c-o sa te superi pe mine, dar se pare ca unele persoane nu se supara pentru un sfat...

| LittleCoco explică (pentru Cris06):

De ce m-as supara. sfaturile sunt binevenite oricand ^_^..Nici nu observasem ca am gresit big grin Imi place poza ta de profil, e Lee Min-Jung, nu?

| Cris06 a răspuns (pentru LittleCoco):

Da! Te uiti la filme sud-coreene?

| LittleCoco explică (pentru Cris06):

Mhm... obsedata ^^

| MoNyKa66 a răspuns:

Nu fa asta! este o tampenie curata. Daca o sa te razi pe brate o sa te faci ca un barbat. Sfatul meu este sa nu te epilezi pe brate.Pe pi**a, pe picioare si la subrat da!

| Ddys a răspuns:

Nu! Daca parul tau, de pe maine nu iese asa mult in evidenta ( nu e crescut mare ) nu are nici un rost sa-l epilezi. Odata ce-l epilezi, o sa creasca foarte urat... Te alegi cu inca o durere de cap happy

| LittleCoco explică (pentru Ddys):

Parul meu este mare si am auzit ca nu creste mai mare/mai gros ca pe picioare

| Patrăţel a răspuns (pentru LittleCoco):

Chiar nu creste mai mare/gros. happy
Al meu era mare si des, si se vedea oribil pe maini, mai ales ca sunt si fata, si vreau sa iti spun ca am ales crema depilatoare, si multa lume spune ca are efect de lama, si ca o sa creasca mai des.De unde! Mie mi-a crescut mai rar, si mult mai subtire.In schimb, daca alegi sa te epilezi cu ceara, probabil va fi si mai bine.Nu are cum sa creasca mai gros sau mai des daca o sa folosesti ceara sau ..crema. happy

| Ddys a răspuns (pentru LittleCoco):

Depinde de la persoana la persoana. happy Daca tii neaparat sa-ti epilezi mainiile ai grija la ce produse apelezi happy Ti-as recomanda aparatul de epilat, ceara ( tiinand cont ca procedura e foarte dureroasa, depinde de tine ), crema ( cea de la Farmec contine vitamina A si galbenele... Foarte buna ). Evita lama ( bigul ) iti poate provoca iritatii ba chiar din neatentie taieturi... O sa para foarte inestetice acele taieturi pe brate happy Tu faci ceea ce crezi ca e bine pentru tine happy

| Mentăăăăăă a răspuns:

Nuuu. E cea mai mare tampenie. Dupa o sa iti creasca mai mare si mai gros. Sa nu faci prostia asta! o.o