| alleluiaah a întrebat:

Fetelor, voi cu ce va epilati pe picioare si cam timp tine?

26 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Folosesc epilarea cu cearta, tine pana la 4 saptamani aproape.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu optez ceara pentru epilarea pe picioare. De ce? cunosc o femeie care se epila cu ceara de ani buni de zile iar acum la 30 si ceva de ani are venisoare si tot felul de vene sparte. Recomand bicul sau crema epilatoare. Pe spate daca ai par si vrei sa il iei este singurul loc in care te poti face cu ceara.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Cu ceara calda - cam 3 saptamani

| alleluiaah explică (pentru TheDarkQeen13):

Cat de rau ustura? big grin laughing)

| Nucreeed a răspuns (pentru TheDarkQeen13):

Inca un motiv pentru a fii barbat.:X

| TheDarkQeen13 a răspuns (pentru alleluiaah):

Nu chiar asa de rau dar cu timpul te obisnuiesti, mai tare doare cu ceara rece.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Nucreeed):

Sunt baieti care se epileaza mai rau ca fetele, stai tu linistit. Si fete cu tufe pe picioare

| Nucreeed a răspuns (pentru LovellyAngel):

E o diferenta...Ala vrea sa se epileze chiar daca nu e necesar pentru el.:\Tre' sa ai ceva inclinatii gay(nu ca am ceva cu ei)ca sa faci asa ceva.

| MariusGomoi a răspuns:

Eu am incercat doar cu big-ul si tine cateva zile

| PamPamPaaaam a răspuns:

Eu cu sapa laughing da' tine o gramadaa ba rolling on the floor)

| Svartedauden a răspuns (pentru PamPamPaaaam):

Stii..am cam uitat sa rad straight face

| PamPamPaaaam a răspuns (pentru Svartedauden):

Nu te-am intrebat nimic scumpete happy... te simti cu musca pe caciula de aia ai uitat sa razi? rolling on the floor)

| Svartedauden a răspuns (pentru PamPamPaaaam):

Sincera sa fiu, nu ma simt vinovata cu nimic happy Eu doar te-am informat ca nu esti amuzanta big grin thinking Ma bucur ca imi spui "scumpete" As prefera totusi sa imi spui pe nume. Nu sunt genu cu asa zisele apelative if you know what I mean tongue

| PamPamPaaaam a răspuns (pentru Svartedauden):

Te-ai murdarit raauuuu de engleza la gurawinking.

| Svartedauden a răspuns (pentru PamPamPaaaam):

Imi place sa o folosesc happy

| lizemm a răspuns:

Buna! eu de obicei ma iau cu epilatorul, insa acesta imulteste firele de par... tine can 2 saptamani. incearca insa si crem depilatoare si apoi da-te cu un balsam.

| Kristinx7 a răspuns:

Cu bigul, tu crezi ca mai demult exista ceara calda, rece, "potrivita" sau epilator nici vorba, dar nici big nu prea, eu intotdeauna l-am luat cu bigul si dureaza cam 1 saptamana sau chiar 2 depinde, acum tu faci ce vrei. Bye! big grin

| Aimèeeee a răspuns (pentru Kristinx7):

Nu cred ca te tine atat laughing

| Kristinx7 a răspuns (pentru Aimèeeee):

Pe mine una da laughing

| Svartedauden a răspuns:

Cu epilatorul thinking Nu doare atat de rau si tine vreo 4-5 saptamani big grin

| alleluiaah explică (pentru Svartedauden):

Ce epilator ai?

| Svartedauden a răspuns (pentru alleluiaah):

Silk epilk 3 de la Braun happy

| SoreSori a răspuns:

Cu ceara calda. Cam 2-3 saptamani, depinde cat de mult il suporti, de culoarea sa.

| Byana a răspuns:

Cu ceara calda sau rece, timpul pana la urmatoarea epilare depinde de la persoana, la persoana si in functie de anotimp. De exemplu vara epilarea ma tine 3 saptamani si putin, iar iarna poate ajunge si la 5 saptamani.

| Paulinaxoy a răspuns:

Cu ceara calda, tine cam 4 saptamani.

| city13 a răspuns:

Cu eplilatorul daca te faci cu aparatul de ras o sa te manance picioarele si o sa inceapa sa-ti creasca firl de par din ce in ce mai gros