| MariaEcaterina99Y a întrebat:

Buna. Ideea e următoarea: sunt blonda decolorata, însă am fost la salon și mi-a aplicat un nuanțator gri care a ieșit cu nuanțe de albastru la rădăcina. Vreau sa scap de el și sa revin la blond. Credeți ca dacă m-as vopsi blond acasa mi-ar ieși? Mulțumesc. happy

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te decolorezi nu sa aplici vopseaua blondă peste ce ai tu acum ca nu va prinde, este ca atunci cand zugravesti, dai jos vechea vopsea cureti zidul si după aplici vopsea nouă albă ca sa arate casa super, nu dai opsea noua peste cea veche. Asa este si in cazul tau, te decolorezi dai jos vopseaua veche si aplici una nouă. Succes.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e vopsea. E nuanțator.

| elennax a răspuns:

Din cate stiu nuantatorul se duce treptat la spalat

| MariaEcaterina99Y explică (pentru elennax):

Stiu. Dar vreau sa scap de el mai rapid.