| aceeasi a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare în special pentru fete. Cand m-am trezit de dimineață mi-am prins părul într-o coadă de cal, iar după câtva ore am desfacut-o și a început să mă doară părul, sau mai bine zis scalpul. Încă mă doare chiar dacă au trecut câteva ore. Mi s-a mai întamplat asta de mai multe ori dar durerea nu a durat așa de mult. Coada nu a fost foarte strânsă, iar acum am părul desfăcut.
Are cineva vreo sugestie din proprie experiență?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Depinde..de cate ori l-ai legat..nu-l lega atat de strans daca elasticul nu-ti permite acest lucru! Lasa-l mai lejer..cu toate avem tendinta asta! Si lasati-l mai multe zile desfacut, poate nu te va mai durea!

| aceeasi explică (pentru SkyIsMyLimit):

Multumesc de raspuns!
Oricum eu nu imi mai legasem parul in coada de ceva timp asa ca poate ma doare si din cauza asta...

5 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

Da stiu, de la un timp, in fiecare noapte dorm cu coc, si de fapt nu e o problema ca e prea strans nu are nici o legatura oh go on Radacinile firelor de par s-au obisnuit intr-o anumita pozitie si cand il desfaci te doare oh go on Nu e nimic iti masezi scalpul si trece.

| danielaxyz a răspuns:

Posibil inceput de raceala

| Iama a răspuns:

Maseazati scalpul cu podul palmelor(miscari circulare) sau spalati parul si tinel cateva minute sub apawinking Sper ca te-am ajutat

| aceeasi explică (pentru Iama):

Multumesc pentru raspuns!