| anonsiam a întrebat:

Ieri am facut o schimbare de look, adica am decolorat parul in niste suvite apoi ombre si arata genial (la salon). Problema e ca pur si simplu nu ma reprezinta si nu inteleg de ce am facut-o. Chiar au iesit bine, insa nu ma pot obisnui si preferam totusi culoarea mea naturala- saten inchis. Cum as putea reveni la ea? Imi ard prea tare parul? Desi parul meu acum e decolorat arata bine, nu e ars. (am parul putin mai lung de umeri iar ombreurile si suvitele incep undeva langa ureche)

3 răspunsuri:
| CuriousMind a răspuns:

Singura modalitate sa revi la culoarea ta naturala sau aproape de culoarea ta naturala e sa te vopsesti. Poti incerca o vopsea fara amoniac, nu arde parul asa de rau. Iti recomand sa ti-l faci tot la salon, coafeza ta probabil are anumite seruri speciale care ajuta la refacerea firului de par dupa vopsire/decolorare. Eu ti-as recomanda sa astepti o saptamana inainte sa mergi sa te vopsesti, pana se mai regenereaza putin parul. Toate cele bune!

| Biu009 a răspuns:

Mai asteapta o luna, nu te vopsi chiar acum. Vopsirile repetate si la un interval de timp scurt distrug parul. Cine stie, poate te si obisnuiesti cu culoarea.
Acum ca te-ai si vopsit ar fi bine sa folosesti o masca de par pentru regenerarea parului, chiar daca spui ca parul nu e ars, tot e deteriorat si mai bine il ingrijesti din timp.