| LoveYou96 a întrebat:

Ieri mi-am pus unghii cu gel ( au costat 50 de lei). Parintii mei au fost de acord cu asta. Iar azi, era vorba ca mergem sa-mi cumpar haine pentru scoala si acum ei zic ca nu imi mai cumpara blugi ca mi-am pus unghiile si nu stiu ce...tot inventeaza povesti ca sa nu imi cumpere blugii. Tata a zis ca nu imi cumpara blugii ca nu are bani, pai daca nu are bani de ce m-a lasat sa-mi pun unghiile cu 50 de lei? Nu mai inteleg nimic, si stiu ca are bani, zice asta doar ca sa ma invat sa nu arunc banii in orice parte. Ce pot sa fac sa-mi cumpere blugii? Multumesc >big grin

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Fa curatenie prin casa, poate merge.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si normal.
Tu crezi ca asa usor se castiga banul?
Vei fii si tu la randul tau parinte, si-ti vei da seama ca nu poti arunca asa cu banii oricum.
Mai ai tu haine, nu cred ca duci lipsa chiar asa de blugii astia.
Te pup!

| SwEetAnnIs a răspuns:

Asa am patit si eu, eu am facut in felul urmator, dar am vorbit cu tata si am zis sa mi-i cumpere si in cateva saptamani, ii dau banii inapoi, am economisit putin cate putin si am reusit sa ii platesc singura, poti incerca si tu daca nu merge cu lingusitul. bafta!

| PopescuPetre a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa citeasca aceasta intrebare si cu siguranta ca i-ti va cumpara blugi!

| AdrianaBia a răspuns:

Pai sa incerci sa il alinti cum ar fi "tati" sau sa il ajuti la treburi sa il imratisezi...la mine merge!