| Ducsy a întrebat:

Buna!. Am inceput sa folosesc un sampon " L'oreal Paris elseve total repair 5 ", imi tund varfurile odata la 2 luni, nu m-am mai vopsit, decolorat.e.t.c. si o sa-mi cumpar ulei de ricin si o sa-l aplic din 2 in 2 saptamani. Crede-ti ca o sa-mi creasca parul?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar nu peste noapte. Insa va creste frunmos si sanatos, atata timp cat vei respecta aceste reguli de ingrijire a lui (sigur dupa 12-16 luni poti renunta la uleiul de ricin)

| mona a răspuns:

Uleiul de ricin stimuleaza cresterea, trebuie sa ai un pic de rabdare si vei avea rezultate pe masura

| GheorghiuIoana a răspuns:

Parul nu o sa iti creasca niciodata peste noapte. Trebuie doar sa ai rabdare cu el.
Am auzit careva lucruri pe care le poti face pentru grabirea cresterii parului( nu crede ca da rezultate intr-o saptamana) : trebuie sa iti tii parul prins cat mai mult posibil. Acesta nu va mai avea asa mare contact cu factorii externi care il strica cum ar fi vantul care face ca fierele de par sa se frece intre ele si sa se despice mai repede si etc.
Incearca sa il ingrijesti bine de tot, si uleiul de ricin e foarte bun. Foloseste-le cum trebuie si va fi bine.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| goguie a răspuns:

Uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului, si eu folosesc de mult timp si chiar pot sa spun ca se vad imbunatatirii, pentru un par sanatos incearca si ulei de porumb si cocos, cocosul este foarte bogat in uleiuri si viamine. Cat despre vafurile despicate nu trebuie sa le tunzi la doua luni, recomandat este la 3-4 luni and cand te usuci parul cu uscatorul incearca sa combini rece cu cald ( daca ai asa ceva) si in mai putin de 2luni se vor vedea rezultate! Bafta