Întrebare recomandată | Kasia a întrebat:

Imi explica si mie un reprezentant Oriflame cum sta toata treaba? Ce avantaje sunt? Dezavantaje? As vrea cat mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Am fost reprezentant Oriflame.Nu sunt 100% sigura ca mai au aceste discounturi(doar 95%).
Pentru o comanda 0-49 lei-0% discount.
Pentru o comanda 50-249 lei-23% discount.
Pentru o comanda 250-499 lei-30% discount.
Pentru o comanda peste 500 lei-40% discount.
Eu m-am retras pentru ca nu mai aveam comenzi.Eu eram singurul meu cumparator pentru ca unde te intorci dai de vreun reprezentant Avon sau Oriflame.
Oriflame are discount-uri mai mari ca la Avon, dar se vand mai greu pentru ca sunt mai scumpe.
Au si produse bune si produse proase, si ieftine, dar si scumpe.
Dezavantajul este ca trebuie sa platesti factura in termen de 3 saptamani si nu poti face urmatoarea comanda pana nu au primit ei confirmarea platii.Depinde de la cine ai comenzi ca sa nu trebuiasca sa pui bani de la tine pentru altii care au "uitat" sa-ti plateasca produsele.
Succes!

2 răspunsuri:
| IoanaPs a răspuns:

Dezavantaje nu prea ai ai avantajul de a primi catalogul acela lunar tu te deci la cine vr sa cumpere un anumit produs din acel catalog dai comanda iar Oriflame te rasplateste cu o anumita suma de bani nu foarte mare sa zicem ca la venirea catalogul vei mai primi maxim 10-15 lei.

| OriflameOportunity a răspuns:

Discountul dat de dragodana nu mai este valid, s-au schimbat. eu sunt consultant activ oriflame, am reusit sa ating un nivel in care fac bani frumosi si iti pot raspunde la orice intrebare si iti pot da detalii, insa intr-o conversatie, pe mess sau mail : denisaoriflame@yahoo.com