| VampireCrisz a întrebat:

imi place sa imi fac parul cu moate,imi place sa am bucle deoarece parul meu este drept si m-am saturat de el, dar problema este ca nu prea pot sa dorm cu moatele in cap ce alte metode de ondulare a parului mai stiti? dar fara ondulator si placa!

4 răspunsuri:
| CherNadya a răspuns:

SI eu am parul drept si chiar foarte lung(dupa fund), dar nu consider asta o problema si incerc sa ma bucur de el asa cum e. Poti sa iti impletesti codite mici si la capat suvita ce ramane sa o rotunjesti dupa impletitura si sa o prinzi cu elasticul ramas, asta in caz ca vrei varfuri crete.Mai poti incerca cu anumite sampoane, dar nu iti pot garanta ca vei obtine par cret.

| lenka018 a răspuns:

Impletit...fa ti 3 codite(eu una asa imi fac) si iese perfect ondulat... daca iti faci mai multe s ar putea sa iasa prea carliontat (sa ti uzi parul inainte de impletire sau dupa)

| byby2356 a răspuns:

Simplu si rapid, cozile impletite si eu am parul drept si lung dar cand ma spal pe cap de fiecare data imi fac mai multe coditze impletite si cand mi le desfac parul este foarte ondulat, aplici putin fixativ si este intact, sper ca te-am ajutat, funda?

| Gincota_Elena_1963 a răspuns:

Sa-l impletesti.