| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode de ondulare a parului cunoasteti, in afara de placa de par, ondulator si alte aparate care deterioreaza parul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In principiu, sa-ti pui parul pe tot ce prinzi, dar multe dintre ele arata fortate, incarcate si false asa.
Din tot ce am incercat eu, cel mai mult m-au multumit variantele astea :
https://www.youtube.com/watch?v=8vJmk1brVNw
https://www.youtube.com/watch?v=CzJKdHglFck
https://www.youtube.com/watch?v=HNNT4GT9KtU

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Eu folosesc niste bigudiuri spirala de la Magic Leverag.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ondulatorul "degete ude-n priza".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vreau bucle, nu sa-mi ridic turnul eiffel in cap

| ALittleDeath a răspuns:

Cu parul ud, fa mai multe "cocuri" mici( in functie de cat de dese vrei buclele), roteste firele gen si apoi pride-le cu un elastic si tine-le asa pana se usuca parul

| anonim000x a răspuns:

Ai putea sa iti impletest parul linainte de culcare(peferabil sa fie ud) si dupa ce te scol, este cret. Daca te grabesti, cred ca ar merge si sa il impletesti, sa il uzi, iar dupa sa il usuci dar asta doar daca tu consideri ca nu e duanator.

| Șteo³³3 a răspuns:

Pune-ti o bentita de aia elastica sau un batic facut cordeluta pe parul ud (ai grija sa o/il pui peste par) apoi incepi sa iti rasucesti parul pe langa bentita/batic foarte strans si fara sa lasi nici un fir pe langa apoi dai cu fixativ sau spray de par sau poti sa il lasi pur si simplu asa ( eu pun fixativ sa ma asigur ca nu iese) si il lasi asa peste noapte si dimineata iti dai jos bentita/baticul si parul e gata ondulat