| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Îmi puteți recomanda creme hidratante pentru un ten gras/ mix? Vreau sa adaug și faptul ca nu am acnee ci doar niște coșuri de aici pe colo.
Btw, am 14 ani

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și eu am ten gras și mă înțeleg foarte bine cu crema de Ivatherm, dar o poți încerca și pe cea de la the ordinary sau Cerave

| Liviu a răspuns:

Esti copila, e de la ciclu.Asteapta sa te maturizezi, sa faci 18 20 de ani. Daca de acum iti strici fata micuta cu creme.Pe la 20 ce faci? Inca esti in crestere, inteleg ca te deranjeaza, dar gandeste-te ca oricat de naturale ar fi cremele, nu fac bine la adolescente.Sau ma rog, in general la copii.Voi copii, pana la 20 de ani,aveti ceva pur,esenta tinereti,cand te uiti la copii,si ii vezi fara machiaj, fara farduri, fara haine stramte, efectiv, iti traiesti viata prin fiecare copil care il vezi pe strada.Da, cosurile ...toti am avut, dar si asta face parte din... tinerete, din adolescenta. Sfatu meu, gandeste-te mai bine, un copil e mult mai frumos, indiferent ca are 14 sau 20 de ani, daca e natural happy dupa 20, deja incepe maturizarea, si usor usor se pierde din esenta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ti-as putea recomanda dar nu e garantat ca ti-ar fi bune pentru ca tenul fiecareia este diferit. Eu am incercat ACM Sebionex, La Roche Posay Hydreane Legere, Bioderma Sebium Sensitive, Avene Cleanance Mat. Cu toate m-am impacat foarte bine, avand ten mixt, gras in zona T si acnee.

| Ofiintă a răspuns:

1. Emulsie hidratantă matifiantă gerovital
2. Bioderma sebium mat
3. Avene hydreane lejere
5. La roche posay toleriane sensitive
6. La roche posay effaclar mat

| DanaDaniellllla a răspuns:

Adelina, la vârsta ta nu ai nevoie de creme, ci doar de spălat pe față și eventual o loțiune de curățare. Spf e necesar.