| alexutza93 a întrebat:

Hey ...Imi puteti recomanda niste creme pentru cosuri si petele provocate de aceste pentru ten gras?

3 răspunsuri:
| Isabellblablabla a răspuns:

Pentru pete si cosuri poti folosi o alifie cu galbenele de la farmacie. In fiecare seara aplici pe cosul sau pata respectiva. Pentru tenul gras iti recomand o lotiune tonica cu alcool sau o crema matifianta. Sebumul il poti tine sub control ziua cu ajutorul unei pudre.

| BeHappy26 a răspuns:

Buna. Si eu am probleme cu cosurile si ma enerveaza cand imi apar pe fata. Eu mi-am cumparat Clear Skin, de la Avon https://www.google.ro/......ps?/search Este o masca de fata. Trebuie s-o intinzi pe fata si s-o lasi 15-30 de minute. Dupa ce trec aceste minute, trebuie sa te speli cu apa calduta pe fata. ATAT. E simplu, nu? :) Cosurile dispar intre timp si vei avea o fata perfecta :)

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Eu ti-as recomanda o lotiune pe care eu o folosesc si care ma ajuta sa nu mai fac cosuri. Se numeste Lara, contine ceva alcool si curata tenul in profunzime, adica: ma demachiez cu demachiant, ma spal cu sapun, dau apoi cu lara si tot iese negreala din fata mea. Lara chiar curata perfect tenul.