| Amely21 a întrebat:

Îmi puteți spune că rog și mie câteva metode de lărgire a pantofilor? Nu sunt de piele, că acelea se lasă poate mai ușor.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vata imbibata in spirt pusa la varf si la calcai si sanuri din astea: https://bit.ly/2ChfHjf

| Amely21 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru Amely21):

Am uitat sa precizez: metoda cu ciorapii uzi sau inghetarea nu cred ca-s bune!

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit? - lasă-i (nu zic cui), nu-ți paradi picioarele pentru niște papuci ce te strâng. Ia alții

| alina2k18 a răspuns:

Daca te stii cu picioru lat si tu ti-ai luat niste pantofi care se potrivesc pe piciorul normal sau ingust nu ai ce face.
Fa-le retur.

| JicaContra a răspuns:

Da-i funda lui Salontanul, e clar ca raspunsul lui e corect, aia fiind SINGURA solutie posibila fizic... sau sa mergi la cizmar

| Salontanul a răspuns (pentru JicaContra):

Multumesc!

| JicaContra a răspuns (pentru Salontanul):

Cu placerewinking
chiar merita ideea, nu stiam de ea, dar e clar ca merita!

| Salontanul a răspuns (pentru JicaContra):

E! Am facut facultatea ca student militar in perioada in care se facea trecerea de la bocanci de piele la cei sintetici. Multe zile am avut sange in bocanci. Norocul meu ca am avut un unchi cizmar si el mi-a spus reteta.

| Amely21 explică (pentru JicaContra):

Am auzit si de purtarea șoselelor flușate umezite în apă caldă, sau punerea în congelator? dar alea cred ca functioneaza mai mult la cele de piele

| JicaContra a răspuns (pentru Salontanul):

Da, e clar ca metoda functioneaza, si eu ma bucur ca am aflat de ea acum, chiar daca o sa imi trebuiasca sau nuwinking

| Salontanul a răspuns (pentru Amely21):

Nu cred ca da rezultate! Purtarea unei incaltaminte stransa produce basici si sangerari. Este cea mai buna metoda posibila. Multumesc pentru funda!

| JicaContra a răspuns (pentru Amely21):

Nici eu nu cred, in plus iti folosesti propriile picioare ca sa rodezi pantofii... PROASTA IDEEA!

| Amely21 explică (pentru Salontanul):

Și vata îmbibată în spirt dă ceva rezultate?

| Salontanul a răspuns (pentru Amely21):

La mine a dat de nenumarate ori. Daca-ti spun ca am 27 de ani de armata, poti sa-ti dai seama! Nu ne facea nimeni incaltaminte pe masura! Te duceai la magazie sau la depozit si cereai numarul 44 si-ti dadea. Doar ca una scria pe talpa si alta era marimea in realitate. Mai mult, eu sunt foarte lat in talpa. Daca-mi dadea latimea 8 (atunci asa era scris: 44 sau 29/8 sau 9, etc.) o rupeam in fericire. Daca aveam noroc imi dadea 9 sau 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai bună metodă este purtarea lor, dar încearcă niște plasturi atunci când o faci...pentru că ar putea să doară îngrozitor. Erau pe la farmacii niște plasturi speciali pentru asta, pe care i-ai putea purta preventiv...