| NutellaFinetti a întrebat:

in scurt timp,voi merge la nunta verisoarei mele, si nu stiu cu ce sa ma imbrac.Adica pantofi cu tot,fara toc rochie cam ce culoare s-ar potrivi am ochii albastri,si par saten. Daca sa imi iau sau nu papuci la schimb, care sunt culorile care s-ar potrivi...va fi foarte cald acolo.FARA SITEURI. Funda love struck si,sunt un pic plinuta,dar nu mult, adica as putea purta o rochie.Si parul cum l-as putea prinde.Pentru astea dau fundita si vot pentru cine imi spune cum sa ma machiez. Ochi albastri, gene lungi

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

La o nuntă nu prea e indicat să porţi fuste scurte şi extrem de decoltate, că de, doar nu vrei să faci impresie proastă şi să pari vulgară.
O rochiţă în dreptul genunghiilor sau cu o palmă mai sus (în lat, nu lung) e perfect. Pantofi cu toc, categoric. Am văzut că se găsesc şi nişte balerini interiori. Poţi să-i iei în poşetă, se rulează.
Acum culori: Ochi albaştri, păr şaten - deci ai tenul deschis. Te prind culorile calde. Încearcă o rochie fuchsia sau orice nuanţă de albastru. Pantofii pot să fie negri, se asortează la orice. Părul nu trebuie prins extravagant. N-are rost să dai o grămadă de bani la un salon, pentru câteva ore + că nici nu rezistă.
Ţi-l ondulezi cu placa/ondulatorul/bigudiuri, îl prinzi într-o parte cu o clemuţă cu pietricele sau ce găseşti tu elegant, dai cu fixativ şi atât.
Machiaj: un fard bej + un creion negru (în linie subţire) + rimel + fond de ten + gloss e mai mult decât suficient.
Vrei să fii decentă şi frumoasă, nu o sorcovă. Ochi albaştri + gene lungi - o să fii superbă

| AikkoxD a răspuns (pentru AikkoxD):

Şi dacă eşti plinuţă, alege o rochie mulată sus, iar în partea de jos să vină uşor vaporoasă.