| madutz90 a întrebat:

In seara asta merg la o petrecere cu prietenul meu (pe care nu l-am mai vazut de mult timp) si vreau sa-mi fac un machiaj mai deosebit. Eu am ochii negri, tenul putin bronzat si sunt bruneta. As vrea ceva care sa-mi puna ochii in evidenta dar sa nu fie prea strident. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Da detalii lagate de tinuta... oricum, orice nuanta ai alege pentru pleoape, rimelul de volum este decisiv - foloseste-l cu incredere si din belsug dar, ai grija sa nu se lipeasca genele intre ele... distractie placuta!

auran
| auran a răspuns:

Atunci merge sa folosesti o nuanta de indigo in partea exterioara a ochiului si un bej auriu spre coltul intern al ochiului + rimel negru de volum - esti frumoasa oricum dar, asa sigur vei avea o privire seducatoare...

| LuS[z] a răspuns:

Mereu spun ca nu l-ai mai vazut de mult dar cand ii vezi ochii e altceva

| caramel_4836 a răspuns:

Buna.Foloseste culori deschise la interiorul ochiului si spre exterior culori inchise.Mare greseala sa folosesti culori inchise la interior, pentru ca iti apropie foarte mult ochii.Rimelul si creionul dermatograf sa nu lipseasca.Iti sugerez sa folosesti culori metalice.Bye.

| shishilik a răspuns:

Auriul merge foarte bine, sau negru, sau o combinatie de cele 2. Daca nu vrei sa fie strident, foloseste putina culoare. Rimelul scoate ochii in evidenta, deci poti folosi si doar rimel.

Parerea mea...

| madutz90 explică:

Auran voi fi imbracata cu o bluza mov. Ceva mai elegant oricum. Imi place sa fiu eleganta la ocazii mai specialeblushing

| madutz90 explică:

Ms Auran. Dar de unde stii cat de frumoasa sunt?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește un machiaj de seară un pic strălucitor în ton cu garderoba.
Distracție plăcută.
Pa, pa.

| Dan a răspuns:

Draga madutz90, nu te prosti, iti strici fizionomia, esti frumoasa si asa.Fi naturala!