| Katherineeeeee a întrebat:

Daca am ochii negri si tenul putin mai bronzat decat clelalte cum as putea sa ma machiez sa imi scoata ochii in evidenta(fara culori tari)

dau funda!

1 răspuns:
| adorciocolata a răspuns:

La scoala nu este bine sa te machiezi cu fard de pleoape. Incearca sa te dai doar cu un gloss sau balsam de buze roz deschis, piersica sau nude, putin blush si rimel daca este nevoie si daca tii neaparat traseaza o linie subtire cu un contur de ochi. In afara scolii, foloseste farduri de pleoape in nuante de crem, maro deschis, bleu, gri, verde, roz, auriu, argintiu, albastru, pruna. Foloseste un rimel negru. Daca vrei sa afli mai mult despre machiajul ochilor negri, intra pe: http://lectiadestil.ro/......irisului/. Sper ca te-am ajutat!