| madutapapusa a întrebat:

Heiiiiii! as vrea sa imi iasa in evidenta ochii....nu vreau un machiaj strident...am vazut la o fata ca se da cu 3 rimeluri diferite si ii da un volum foarte fain?

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Mmm fard de ploape roz deschis sidefat si o linie subtire de tus, rimel. sau cel mai bine incearca un auriu-maroniu sidefat si rimel. incearca, o sa iti placa happy

13 răspunsuri:
| AlexandraHNY a răspuns:

Daaa asa e :X si eu ma dau la fel
si cu o linie de tus
ochii par mult mai mari

| eandopuncttk a răspuns:

Farduri, rimeluri. nu-si au rostul. incearca sa-i dai pumni in ochi si iti tragi cel mai natural machiaj

| madutapapusa explică (pentru eandopuncttk):

Dacă nu eşti în stare să formulezi un raspuns coerent, înseamnă că nu sti răspunsul, deci nu mă voi osteni să-ţi mai răspund.

| gabby269 a răspuns (pentru eandopuncttk):

laughing) si de lunga durata!

| madutapapusa explică (pentru gabby269):

Fufa ce esti! va place sa va luati de oameni aiurea. voua v-ar place sa rada cineva pe seama voastra.hai pa

| gabby269 a răspuns (pentru madutapapusa):

Pisi ai grija cum vorbesti ca mie nu mi se pare ca te-am jignit.Nu m`am luat de tine aiurea, faceam o completare a raspunsului dat de andoando, pentru ca este foarte amuzant. Daca tu nu stii sa faci fata unei glume rautacioase asta nu este problema noastra.O zi buna

| Necun2 a răspuns (pentru gabby269):

Ai mare dreptate gabby269, mie nu mi se pare că te-ai luat de "madutapapusa". Dacă este aşa păpuşă cum se consideră, nu trebuia să îţi spună "fufă" şi după aia spune că voi vă luaţi de oameni aiurea. pfffff

| madutapapusa explică (pentru Necun2):

Si tu de ce intaratiii? hai mai zi cevaaaa happynu mai ziceee k nu mai ai ce:H

| Necun2 a răspuns (pentru madutapapusa):

păi nu am ce să îţi spun mai lăsat fără cuvinte oaaaaaaaaaaaaau! rolling on the floor

| lumy4u a răspuns:

Ochii ies mult in evidenta si datorita unui strat foarte subtire de tus pe care il prelungesti,un fel de codita.dar depinde mult si culoare ochilor tai! daca ai ochii verzi,foloseste fard de ploape roz,maro,portocaliu sau auriu, arata bestial. daca ai ochii albastrii, foloseste argintiu, alb, albastru sau chiar negru.pentru ochii caprui sau negrii poti folosi orice culoare. daca vrei ca ochii tai sa para mai mari foloseste farduri de ploape deschise, sidefate in coltul inferior al ploapei si inchise spre exerior. funda? big grin

| madutapapusa explică (pentru lumy4u):

Eu am ochii caprui spre verde verzuibig grin

| lumy4u a răspuns (pentru madutapapusa):

Mmm fard de ploape roz deschis sidefat si o linie subtire de tus, rimel. sau cel mai bine incearca un auriu-maroniu sidefat si rimel. incearca, o sa iti placa happy

| Mirela77 a răspuns:

Ochii sunt foarte bine pusi in evidenta cand sprancenele sunt bine definite si atentie sa folosesti o culoare discreta pentru buze.

| gabby269 a răspuns:

Da,si eu folosesc tot trei rimele.Dar o foarte mare importanta au sprancenele, trebuie sa fie corect pensate.Iti poti trasa o linie neagra(in caz ca esti bruneta) sau maro(pentru satene sau blonde)la coada ochiului,si folosesti rimelele in ordinea asta :primul de volum, al doilea de curbare si al treilea de alungire. Daca nu ai toate periile, incerci sa te dai cu rimel, astfel incat sa creezi un aspect natural, dar plin si foarte alungit.Nu exagera insa cu rimelul, de 2 -3 ori maxim, pentru ca nu vrei sa ai aspectul genelor lipite.Mult noroc si imaginatie, improvizeaza si definesteti look-ul.